Среда, 21 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи стимулює держава енергоефективність


 В Україні діє державна програма, спрямована на стимулювання впровадження енергоефективних заходів населенням — постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2010 року № 243 було затверджено Державну цільову економічну програму енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Її мета — створення умов для наближення споживання енергоносіїв в Україні до рівня розвинутих країн та стандартів Європейського Союзу, підвищення ефективності використання паливно- енергетичних ресурсів, посилення конкурентоспроможності національної економіки та оптимізація структури енергетичного балансу держави.

Простіше кажучи, держава прагне раціонального використання енергоносіїв, коли споживач дбає про їх економію.

Тільки за грудень 2015 року виплачено з бюджету 123 мільйони гривень компенсації за цією Програмою. Зокрема, ОСББ отримали 0,6 мільйона гривень компенсації. Родини, які оформлювали кредити на енергоефективні матеріали, – 116 мільйонів, на «негазові» котли – 6,4 мільйона гривень.

Термін дії Програми з енергоефективності продовжено до 2016 року. Цьогоріч передбачено відшкодування:

— 20% частини суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) – механізм заміни газових котлів для населення;

— 30% частини суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів;

— 40% частини суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) — для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% частини суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

На реалізацію Програми у 2016 році у державному бюджеті передбачено трохи більше ніж 790,4 мільйона гривень, з яких 700 мільйонів — це загальний фонд, 90,4 мільйона – спеціальний. Загалом з початку дії програми позичальникам «теплих» кредитів відшкодовано з держбюджету 427,3 мільйона гривень.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/