Вівторок, 20 Серпень 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи оподатковується матеріальна допомога військовим збором


арміяЧи є об’єктом оподаткування військовим збором разова нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівнику?

 

Консультацію для читачів видання sknews.net надає Алла Супрун, начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області.

Відповідно до пп.1.2 п.161 підр.10 р.XX Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 Кодексу, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються згідно з п.164.2 ст.164 Кодексу доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику відповідно до умов трудового договору (контракту), та інші доходи, крім зазначених у ст.165 Кодексу. У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їхніми заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується з урахуванням п.170.7 ст.170 Кодексу.

Відповідно до пп.170.7.3 цього пункту не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп.169.4.1 п.169.4 ст. 169 Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2015р. — 1710 гривень). При цьому якщо сума нецільової благодійної допомоги перевищує зазначений розмір, то сума такої допомоги в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором.

Отже, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 р. не перевищує 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/