Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чудо-виставка відкрилася у Чернігові!

Чудо-виставка відкрилася у Чернігові!


У виставковій залі Чернігівської обласної організації Національної спілки художників України відкрилася незвичайна, дивовижна виставка, яку варто подивитися всім шанувальникам живопису та графіки. Адже тут представлено роботи талановитих художників трьох поколінь – незабутнього Майстра Євгена Кріпа, а також – досвідченої Оксани Корнієнко і молодого перспективного митця Євгена Шаповалова. Вони – такі різні! Й водночас неймовірно вдало поєдналися на цій чарівній виставці їхні проникливі та філософські картини!

Євген Кріп-2Євген Кріп замислив цю виставку трьох художників ще наприкінці 2015 року. У назві лише число – «130». Адже всі ми живемо у світі цифр – хвилин, годин, днів, тижнів, років. Цифра 130 складається з 45 літ творчої діяльності Є. Кріпа і віку його цікавих колег – О. Корнієнко та Є. Шаповалова. Виставка – по суті, без теми – легка і яскрава. Тут – інтер’єри різноманітних кімнат та приміщень, тварини, рослини, жіночі й чоловічі образи. У Євгена Кріпа, як завжди, присутні інтрига та колоритний гумор у живописних роботах «Веселі люди», а поряд – графічні чоловічі обличчя – відображення різних людських почуттів: «Роздуми», «Розчарування», «Інтуїція», сумніви.

Цей контраст був би ще більше розвиненим, та автор захоплюючої ідеї й такого, справді, незвичайного мистецького проекту – Євген Кріп, на жаль, не встиг завершити оригінальний творчий задум. За три місяці до запланованого відкриття диво-виставки, неповторний Майстер, дійсно один із найкращих сучасних художників України, відійшов у вічність… Однак виставка, котра не відбулася в листопаді 2016-го, відкрилася зараз, і вражаючі роботи митця представлені на ній. Отже, маємо: Євген Кріп – 45 років творчої діяльності: з 1971-го по 2016-й; Оксана Корнієнко – 23 роки творчості: з 1994-го по 2017-й і непересічний учень Кріпа – Євген Шаповалов – з 2010 року…

Євген Кріп

Євген Кріп

Власне, цим виставка й цікава – такі різні: вік митців, їх освіта, життєвий шлях; різні природні та метафізичні явища на їх полотнах і водночас – такі суб’єктивні, небанальні міркування й переживання! Але є загальне, що всіх їх об’єднує – це щира любов до звичайних, повсякденних миттєвостей життя; напрочуд тонке, проникливе відчуття кольору, композиції та гармонії й таке дивовижне, незрівнянне відчуття гумору. Всі троє – вельми дотепні люди! Й отаке своєрідне мистецьке спілкування, здавалося б, надзвичайно різних і в чомусь водночас дуже «рідних» творчих особистостей – мабуть, найцінніше на цій унікальній виставці. Тут є неперевершений шарм і загадкова інтрига!

Оксана Корнієнко

Оксана Корнієнко

Ось такі враження. Можливо, у когось вони виявляться зовсім іншими. Чудово! Творчість – це не механічний знімок, зліпок дійсності-реальності, а глибокий, складний, різнобічний процес, що осмислюється впродовж століть.

Євген Шаповалов

Євген Шаповалов

Головне, така чудо-виставка – це подія в житті Чернігова, Придесення та України. Тож привітаємо наших прекрасних земляків із безумовним успіхом. Думаю, Євген Кріп був би задоволеним! Привітаємо рідний Чернігів та всіх шанувальників мистецтва. Попри все, є пророки у своїй Вітчизні, – ми маємо художників світового рівня, якими варто пишатися!

Сергій Квітницький


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/