Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чому в дітей погані звички, які стають причинами трагізму?


Погані звичкиЯк впливає на взаємовідносини дітей і їхніх батьків так звана сучасна лжесоціалізація?  Через що дівчатка вважають себе  більш елегантними та сучаснішими? Про це розповідає лікар-нарколог із Чернігова Валентина ТРЕТЯК-ЦИБА.

Серед головних причин, вважають вчені, — наслідування дітьми дорослих. На жаль, усі свята супроводжуються вживанням спиртних напоїв. Близько 30% дітей проживають у сім’ях, де полюбляють вживати спиртне. І діти з малих років призвичаюються вживати спочатку пиво, вино, а потім і горілку.

За даними ВООЗ, майже 40% дітей, старших 14 років, схильні вживати спиртні напої, палити цигарки.

Під впливом дії алкоголю, тютюну діти відчувають себе дорослішими, сміливішими, впливовішими. Дівчатка з цигаркою в руці вважають себе більш елегантними, сучаснішими.

Це так звана лжесоціалізація. Погано, що неповнолітні мають доступ до спиртного та тютюну.

Дорослі часто знімають стрес за допомогою алкоголю, подають поганий приклад, замість того, щоб загартувати свою силу волі та дітей.

І часто байдуже дорослим, що підлітки розпивають спиртне та палять, як удома, так і в громадських місцях. А жаль, проти цього лиха треба боротися всією громадою, бо під прицілом — наші діти, наше майбутнє. Потрібно пропагувати стиль здорового життя, підлітки повинні не вештатись вулицями з цигарками, а займатися спортом, брати участь у різних гуртках, відвідувати бібліотеки.

Якщо дитину в сім’ї з раннього віку сприймають як особистість, поважають та прислухаються до її думки, навряд чи вона стане палити. А якщо в сім’ї до дитини ставляться з гіперопікою, то вона може почати палити дуже рано, щоб довести своїм батькам, що пора перестати її виховувати «як мімозу». А недогляд також негативно впливає на стан дітей та підлітків, вони рано знайомляться з алкоголем та цигарками.

Під дією нікотину й токсинів, які містять цигарки, страждає весь організм, особливо нервова система. Нікотин, що міститься в димі, через 7 секунд досягає головного мозку, порушується робота всієї нервової системи. Погіршується розумова діяльність, різко знижується пам’ять. Такі діти гірше навчаються, порушується поведінка, вони часто роздратовані, бо формується нікотинова залежність, виникає потяг до паління.

Звикають до тютюнопаління швидко та легко, а от кинути палити дуже проблематично, особливо тим, хто почав палити в ранньому віці. Але немає нічого неможливого, потрібно тільки захотіти жити без тютюнового диму, алкоголю.

За даними ВООЗ, на сьогодні паління є головною причиною смертності населення на планеті. Щороку від паління помирають 3 мільйони людей, це 6% смертності на земній кулі. Палять приблизно 1,3 мільярда людей. За 1 секунду на Землі викурюються 300000 цигарок. Загальна маса недопалків на планеті за рік становить 2520000 тонн.

Валентина ТРЕТЯК-ЦИБА, лікар-нарколог, м. Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/