Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чому сірі кардинали Чернігова вдаються до економічного сепаратизму


Майже рік минув відтоді, як чернігівські підприємці пікетували будівлю обласної податкової служби з вимогами  звільнити керівника  та інших корупціонерів з Державної фіскальної служби.

Невдоволення місцевою податковою службою  підняли підприємці – як виявилось, за ширмою протесту ховалась  трійка сірих бізнес-кардиналів, що у минулому мали проблеми з податковою — пише  видання THEFORMAT та KOMPFORMAT.

3 лютого 2015 року вони організували «народну люстрацію» у присутності «активістів» у балаклавах, вломившись в будівлю податкової служби.

За публікацією THEFORMAT,  тоді новопризначеного начальника обласної податкової служби звинувачували у непрозорому і неповному відшкодуванні ПДВ кільком підприємцям Чернігівської області.

Не кожним бунтом керує народний гнів, іноді його оплачують  одні і тіж  зацікавлені особи.

Пікет (1)24 листопада  2015 року акція — протесту та пікет під стінами  ПАТ «Чернігівобленерго». Сценарій  та дієві особи ті ж самі місцеві бізнесмени, які користуючись статусом очільників громадських об‘єднань підприємців: Берестовий С., Лазар В, із залученням профспілкового діяча Олени Варнакової , президента РТПП в Чернігівській області Іванова К., президента ГС «Совість» Демиденка В. лобіюють власні економічні інтереси  в сфері енергопостачання.

Заздалегідь висуваються вимоги законодавчого характеру, вирішення яких не в компетенції об’єкта пікетування. Потім додаються ще місцеві вимоги  щодо діяльності об’єкту пікетування та його керівників. В останні роки в поняття «екстремізм» увійшло в практику поняття «споживчий екстремізм» — прагнення недобросовісних споживачів отримати певну вигоду і дохід, маніпулюючи законодавством в корисливих цілях.

Пікет (3)За даними Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області зареєстровано щонайменше 13 громадських об‘єднань підприємців, лідери двох з них вважають, що уповноважені вершити справедливість проплаченими протестами та публікаціями від імені громадськості та підприємств. 

1.Обласне об'єднання організацій роботодавців Чернігівщини

2.Чернігівська обласна організація підприємців-работодавців «Чернігівщина»,

3.Чернігівське обласне відділення Міжнародної спілки українських підприємців,

4.Асоціації підприємств малого та середнього бізнесу Чернігівщини «Дія» ,

5.Громадська організація «Чернігівській обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська спілка підприємців»,

6.Чернігівське регіональне відділення Української спілки промисловців та підприємців «Полісся»

7.Спілка підприємців Чернігівщини

8.Чернігівське регіональне відділення Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України

9.Регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Чернігівській області „Полісся”

10.Чернігівське обласне об’єднання організацій роботодавців «Полісся»

11.Чернігівська обласна галузева організація роботодавців «Спілка промисловців»

12.Обласна організація роботодавців «Асоціація роботодавців Чернігівщини» (Берестовий С.)

13.Чернігівське обласне об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина» ,Лазар В.

За  «абсолютно випадковим» збігом обставин і податкове, і електроенергетичне законодавство не влаштовувало одних і тих  самих місцевих підприємців.

В останні роки в поняття «екстремізм» увійшло в практику поняття «споживчий екстремізм» — прагнення недобросовісних споживачів отримати певну вигоду і дохід, маніпулюючи законодавством в корисливих цілях.

Інтереси енергетиків і  місцевого бізнесмена Сергія Берестового зіткнулися навколо енергетичних  потужностей  — трансформаторної підстанції № 352.

На території ПАТ «Насіння Чернігівщини», а також юридичної адреси Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина» (Лазар В.), знаходиться трансформаторна підстанція № 352, від якої живляться 17 підприємств, в їх числі і «Насіння Чернігівщини».  Фактично з 2010 року працівники Чернігівських міських електромереж  не можуть здійснювати поточне обслуговування ТП-352 та  проводити оперативні вимкнення та капітальний ремонт.

В жовтні 2015 року Інспекція «Держенергонагляду» у центральному регіоні Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії у Чернігівській області зобов‘язала ПАТ «Чернігівобленерго» виконати регламентні роботи на ПЛ-0,4кВ ТП 352, рубильник АЗС (проспект Миру). За невиконання припису «Держенергонагляду» Чернігівобленерго не змогло отримати Акт готовності до проходження осінньо-зимового максимуму навантаження на енергосистему 2015—2016.

В листопаді Інспекція «Держенергонагляду» повторним приписом нагадала енергетикам про невиконані роботи у прогонах опор ліній електропередач з роз’ясненням прав енергопостачальної організації в разі не допуску до трансформатора, від якого заживлена  повітряна лінія:  припинення електропостачання ТП – 352, на час проведення робіт, з відключенням ТП -352 по стороні 10 кВ з попередженням не пізніше  10 днів споживачів для узгодження з ними точної дати перерви постачання електроенергії.

(Пункт 7.13.ПКЕЕ У разі  відсутності  резервного  джерела  живлення  для проведення  планових робіт,  пов'язаних з ремонтом устаткування та підключенням електроустановок нових  споживачів,  у договорі  про постачання  електричної  енергії  обумовлюються  умови  та порядок відключень споживачів з цією метою.

Електропередавальна організація  має попередити споживача про очікуване відключення не пізніше ніж за 10 днів для  узгодження  з ним  точної  дати  (дня  і  години) перерви постачання електричної енергії.  Якщо в п'ятиденний термін після  одержання  попередження споживач  не узгодить дату перерви постачання електричної енергії, електропередавальна організація зобов'язана самостійно  встановити
цей  час з повторним попередженням споживача про це не пізніше ніж за 24 години до відключення)
 

Всі обленерго працюють відповідно до  єдиного діючого законодавства України за однаковими нормативними документами, встановленими НКРЕКП та Мінпаливенерго України.

Однак лише деяких чернігівських підприємців таке законодавство не влаштовує.

3 грудня 2015  на зустрічі енергетиків і деяких підприємців у  Чернігівській ОДА один із організаторів акції протесту Олена Варнакова, заявила, що наступним об’єктом пікетування будуть підприємства газо — та теплопостачання через високі тарифи.

Чи позбавлять Україну від монополізму  чернігівські енергетики покаже час, головне, щоб ці процеси відбувалися цивілізовано і в правовому полі, а за ними не ховались чиїсь  особисті інтереси та політичні амбіції.

Олександра Пономаревич


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/