Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівці та херсонці розмірковували над покращенням життєдіяльності


З 18 по 21 квітня у Херсоні тривав навчальний тур «Інституційний розвиток – запорука життєздатності організацій. Міжрегіональний обмін» для представників громадських об’єднань та ініціативних груп з восьми регіонів України. 16 учасників об’єднав проект «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

1З Чернігова завітали три представники громадських організацій та ініціативних груп – Олена Попович, ГО «Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»; Тетяна Пекур, ініціативна група «Еко Місто»; Ольга Палькова, Центр допомоги особам, що постраждали від військових конфліктів «Чернігів» (ЦД «Чернігів»).

Гостинно приймав делегацію Фонд громади Херсона «Захист», головою правління якого є Лариса Польська. Вона на прикладі діяльності Фонду ознайомила гостей з принципами демократичного врядування та поділилася досвідом з ефективного менеджменту організацій. Цікавою та пізнавальною виявилася розповідь про дотримання Фондом, під час своєї повсякденної роботи, цінностей і основних принципів: прозорості, публічності та підзвітності, а також досвідом співпраці з громадськістю та ЗМІ.

2Кожного дня учасники туру відвідували різні громадські організації. Серед них були великі потужні організації, які працюють задля громади уже багато років і мають колосальний досвід (ГО "Інформаційний Ресурсний Центр «Правовий простір», МГО «Нова генерація», Фонд милосердя та здоров’я, ОО Комітет виборців України), а також креативні молодіжні ініціативи, які надихнули своїм ентузіазмом і неординарним мисленням (НГО "Центр живої історії та реконструкції «Олешшя», ІГ «Кип’яток», Локальні урбаністичні ініціативи).

3Змістовною і цікавою виявилася консультація з адвокаційних кампаній, яку провів один з найкращих тренерів України і менеджер Фонду громади Херсона «Захист» Максим Єлігулашвілі.

Особливо важливе значення мають також стосунки між державою і громадськими організаціями, тому заключним етапом навчального туру став круглий стіл «Будуємо мости співпраці та єдності» в конференц-залі Херсонської обласної адміністрації за участю Павла Гавриша, заступника директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики, начальника управління внутрішньополітичної діяльності.

4Щира дяка Фонду громади Херсона «Захист», що зібрав на своїх теренах активних діячів громади з усіх куточків України, щоб всебічно висвітлити їхні здобутки та громадські ініціативи, налагодити співробітництво та обмінятися досвідом. Адже обізнані, впевнені, рішучі добровільні об’єднання громадян, створені для вирішення громадських проблем і вираження спільних інтересів, їх розгалужена система та мережа, що пов’язана в єдине ціле є ядром «третього сектору». А від суспільно-політичної активності громадських організацій, їх кількості, широкого спектру діяльності, міцності матеріально-технічної бази та організаційної спроможності залежить розвиток громадянського суспільства.

Олена Попович


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/