Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівці про розгляд Конституційним Судом питання про ліквідацію районів

Чернігівці про розгляд Конституційним Судом питання про ліквідацію районів


Минулого тижня Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів.

Про це повідомили в Чернігівському РВ АМУ Офіс реформ у Чернігівській області з посиланням на інформацію постійного представника парламенту в Конституційному суді, заступниці голови Комітету ВР з питань правової політики, народного депутата від «Слуги народу» Ольги Совгиря.

Конституційне подання 49 народних депутатів України надійшло до КСУ ще 20 жовтня 2020 року. Його автори наводять такі аргументи:

-          оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами;

-          здійснивши укрупнення окремих районів, ВР обмежила право на доступ до суду, оскільки "важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи;

-          з прийняттям оспореної постанови ВР створила правову невизначеність щодо територіальної юрисдикції місцевих судів.

Постанова Верховної Ради «Про утворення і ліквідацію районів» передбачала ліквідацію існуючих тоді 490 районів й утворення 136 нових. У Чернігівській області замість 22 районів створили п’ять.

—Навіть якщо в Україні залишити 490 районів – це 1470 громад, для 2/3 з них право на доступ до суду також можна вважати обмеженим, бо в громаді немає суду. Насправді, щоб наблизити будь яку послугу, не обовязково в кожному населеному пункті відкривати установу. Громади, наприклад, для наближення адміністративних послуг відкривають віддалені робочі місця ЦНАПу у кожному старостинському окрузі. Якісні публічні послуги надаються в громадах — це аксіома. Якщо депутати хочуть наблизити послугу до людей, то слід надати громаді таке повноваження і не забути на це повноваження передати ресурс. Думаю депутатам-ініціаторам звернення слід зайнятися прямими обовязками — привести закони у відповідність до сучасних вимог, максимально спростити законодавство для людей і бізнесу, завершити реформу суду, бо скоро в судах не буде кому працювати та ухвалювати рішення «іменем України, — так конституційне подання нардепів прокоментував Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади.

В перспективу скасування нового районування не вірить голова Чернігівської райради Микола Силенко.

—25 жовтня 2020 року відбулись місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі. Районні ради наразі забезпечують процес передачі установ і майна на рівень громад, тим самим посилюючи їх спроможність. Не розумію, яким чином можна зупинити чи розвернути цей процес. Безумовно, крапку в даному питанні має поставити Конституційний суд. Однак є ряд випадків, коли справи там розглядаються роками, – підкреслив Микола Силенко.

На подання відреагував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ, нардеп Віталій Безгін.

— Так як наразі немає закону про адміністративний устрій, а в Конституції чи рішеннях КСУ жодного слова не сказана про форму акту, у якій має прийматись рішення про «зміну АТУ», напр. ліквідацію і утворення районів, Верховна Рада реалізувала своє конституційне право (п. 29 ч. 1 ст. 85) на підставі дії прямої норми Конституції у формі Постанови і будь-яких обмежень для цього у чинному законодавстві немає, — написав Безгін на власній сторінці у Фейсбуці.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/