Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівці підтримали незламний дух українців у російських катівнях. Відео


Затримання Надії Савченко та утримання її в застінках ФСБ показує, як імперська суть верхівки Російської Федерації нікуди не зникала, а навпаки, вона підсилювалась весь цей час люттю, ненавистю і нарешті військовим вторгненням на територію України з метою захоплення її простору та підпорядкування під пазурі свого потворного двоглавого орла.

13 березня у Чернігові відбулась акція на підтримку незаконно ув`язненої в Росії українки Надії Савченко. Автопробіг, який організували патріотичні організації Чернігівщини, ще раз продемонстрував, що над українцями знущатися так, як це робить нинішній кремлівський режим під керівництвом Путіна, не можна.

Під час автопробігу його учасники розміщували на дверях офісних приміщень бізнесових структур, які причетні до російського бізнесу, міні-постери та інші наклейки ультимативного змісту. Також учасники заходів прийняли відповідну заяву (текст нижче додається).

Заходи в Чернігові відбувалися в рамках Всеукраїнської акції на підтримку звільнення з російського полону мужньої української льотчиці Надії Савченко.

− Автопробіг відбувається на підтримку десятків українських патріотів, які знаходяться у російських в`язницях, − зазначив командир відокремленого підрозділу «Самооборона Майдану» у Чернігівській області Олександр Ясенчук. – Наша мета сьогоднішньої акції – проїхати містом і зупинитися біля тих офісних підприємств та організацій, які належать російському бізнесу. Такі у Чернігові є. Збираємося прохати і закликати їх збиратися геть з української землі. А чернігівців закликаємо не віддавати свої гроші кремлівським окупантам, російському бізнесу. Адже кожна віддана гривня – це додатковий патрон у наш бік.

Подібні заходи на підтримку незламної фізично і духом українки  проводяться у Чернігові вже не вперше.

9 березня небайдужі чернігівці вийшли на центральну площу міста, аби висловити свій рішучий протест кремлівській ганебній політиці щодо України та з вимогою звільнити Надію Савченко від надуманих обвинувачень.

Під час своїх коротких виступів мешканці Чернігова засуджували недружні дії сусідської держави, зажадали негайного звільнення Савченко та покарання осіб, винних у незаконному переслідуванні, а також знущань на нею та іншими ув`язненими в Росії українцями.

Учасники заходів наголошували, що подібна підтримка Надії Савченко потрібна сьогодні як ніколи. Вони висловлювали сподівання, що зненависний режим Путіна все ж таки дослухається вимог українців та міжнародної спільноти.

Учасники акції поставили свої підписи у зверненні до ООН, ПАРЄ, керівників України, в якому зажадали ефективного впливу на російське керівництво щодо припинення знущання над українською льотчицею, народного депутата України, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Також днями відбулася позачергова сесія Чернігівської районної ради, депутати якої проголосували за подібне звернення з вимогою вжити всіх можливих і невідкладних заходів для її порятунку.

Нагадаємо, що виповнюється майже два роки, відколи у московській в’язниці знаходиться Надія Савченко – офіцер Збройних сил України, депутат Верховної Ради України та член Парламентської Асамблеї Ради Європи. Згідно кримінальної справи проти української льотчиці, яка потрапила в полон до бойовиків «ЛНР» та була незаконно вивезена на територію Російської Федерації, їй висунуто звинувачення у пособництві у вбивстві 17 червня 2014 року російських журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, а також у перетині українсько-російського кордону. Законодавством Російської Федерації визнано такий імунітет шляхом ратифікації 23 лютого 1996 року Статуту Ради Європи. Його Розділ 8, ст. 40 передбачає імунітет від судового переслідування та арешту членів ПАРЄ. Однак у справі Надії Савченко ця законодавча норма грубо ігнорується.

Наприкінці березня 2016 року судова Феміда Росії висуне «обвинувачення» Надії Савченко – українській льотчиці, незламній жінці та патріотці України, яка вже тривалий час знаходиться у російському СІЗО, інакше – у в`язниці.

Автопробіг 13 березня у Чернігові на підтримку Надії Савченко організували:

Перша Чернігівська Сотня,

Самооборона майдану,

Самооборона Чернігівщини,

Правий Сектор,

Третя позиція,

«ТСОУ»,

«Сокіл»,

Чернігівський центр підтримки добровольців,

«Вільні люди»;

бійці АТО з Андрієм Кудабековим.

Текст спільної заяви до керівництва області та міста:

Виходячи зі складної ситуації в Україні та подій, пов'язаних з незаконним утриманням Надії Савченко, Миколи Карпюка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших патріотів України в застінках російських катівень, зважаючи на негативне ставлення Українців до російського бізнесу, який до сьогоднішнього дня заробляє гроші в нашій країні і сприяє подальшому фінансуванню російської армії, котра вбиває наших військових на сході України, вимагаємо від Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради та Чернігівської міської ради:

1. Виступити з публічними зверненнями на адресу Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України в підтримку проект Закону «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів»№ 2497 від 31.03.2015.

2. Виступити з публічними зверненнями до Голови Національного Банку України Валерії Гонтарєвої з вимогою виключити з валютних торгів на міжбанку банків з російським капіталом.

3. Негайно вжити заходів щодо якнайшвидшого видворення російського бізнесу з території Чернігівщини, розірвати всі угоди з представниками російських компаній в області.

Цієї неділі, 13. 03. 2016 року, ми провели попереджувальну акцію в Чернігові. Наш автопробіг був мирним і не завдав шкоди російським компаніям. Проте хочемо Вам нагадати, що хоч Українці й відрізняються своєю толерантністю, але в разі невиконання зазначених нами вимог, стримати прояв народного гніву буде неможливо.

Даємо органам державної влади тиждень на роздуми. З неділі, 20. 03. 2016 року, ми знімаємо з себе будь-яку відповідальність по стримуванню справедливого народного гніву.

Список підписантів:

Громадська організація «Самооборона Майдану»;

Громадська організація «Перша Чернігівська сотня»;

Національно-визвольний рух «Правий Сектор»;

Громадське формування «Самоооборона Чернігівщини»;

Громадський рух «Третя Позиція»;

Громадська організація «Єдиний волонтерський центр»;

Громадська організація «Чернігівській центр підтримки добровольців»;

Громадська ініціатива «Вільні люди».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/