Понедельник, 8 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівський онкодиспансер виходить на вищий рівень лікування


Чернігівський онкодиспансер опрацьовує питання cвого перейменування. Новий статус збільшить можливості надання онкохворим кваліфікованої медичної допомоги.

Наразі розглядається питання щодо перейменування комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» у комунальну установу «Чернігівський обласний клінічний онкологічний центр», що відповідає вимогам наказу МОЗ України. Про це сповістив головний лікар закладу Валерій Зуб.

Навіщо міняти

Реорганізація системи охорони здоров’я в Україні передбачає автономізацію закладів охорони здоров’я, а також поступовий перехід системи від «онкологічних диспансерів» до спеціалізованих «регіональних онкологічних центрів».

Диспансер (фр. dispensaire, походить від лат. dispenso «розподіляю») – спеціальний лікувально-профілактичний медичний заклад, що надає медичну допомогу певним групам населення та здійснює систематичний нагляд за станом їхнього здоров'я.

За даними 2016 року, онкологічна захворюваність у Чернігівській області становить 369,2 на 100 тисяч населення (по Україні – 360), що доводить належність регіону до числа областей із високим рівнем показника.

Основним завданням онкодиспансерів є прийом та надання кваліфікованої медичної допомоги (амбулаторної та стаціонарної) хворим на злоякісні новоутворення, з передпухлинною патологією та з підозрою на злоякісне новоутворення. Диспансери виконують функції та завдання вторинного рівня надання медичної допомоги.

Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або за невідкладних випадків і не включає високоспеціалізовані та високотехнологічні стаціонарні медичні послуги, що належать до третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Чернігівський обласний онкологічний диспансер

У той же час Чернігівський обласний онкологічний диспансер є високоспеціалізованою медичною установою третинного рівня надання медичної допомоги – має у своєму розпорядженні високотехнологічне обладнання, надає високоспеціалізовані послуги при складних медичних проблемах – при тому, що залишається диспансером.

Отже зміна назви «онкодиспансер» на «обласний клінічний онкологічний центр» обумовлена потребою приведення у відповідність назви до функцій та завдань, які виконуються закладом.

− На сьогодні, окрім диспансеризації та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги, у закладі надається високоспеціалізована лікувально-діагностична стаціонарна допомога пацієнтам, що мають злоякісні та доброякісні утворення, гематологічним хворим. Ми надаємо медичну допомогу пацієнтам як нашої області, так і з інших регіонів. Отже, функції та завдання, які виконує онкодиспансер, за обсягом та змістом значно перевищують ті, що визначені нормативно-правовими актами для онкологічного диспансеру, – прокоментував головний лікар Валерій Зуб.

Потужні кроки

На даний час Чернігівський обласний онкодиспансер є провідним закладом регіону, в якому в повному обсязі здійснюється високоспеціалізоване комбіноване та комплексне лікування хворих. Наявні матеріально-технічні, технологічні та кадрові ресурси закладу дозволяють застосовувати унікальні методики лікування та діагностики злоякісних та доброякісних новоутворень. А також здійснювати моніторинг онкоепідеміологічної ситуації в області та впроваджувати низку заходів щодо її подолання. У відділеннях закладу проводяться наукові та клінічні дослідження, впроваджуються сучасні технології діагностики та лікування, проходять науково-практичні конференції, семінари тощо.

Один із потужних кроків – із листопаду 2016 року онкодиспансер є клінічною базою кафедри Національної медичної академії ім. П. Л. Шупика.

Найближчим часом у закладі передбачається проведення заходів щодо оптимізації ліжкового фонду, відкриття сучасних відділень (променевої терапії, превенції (від лат. рraeventio – «попереджаю») онкологічних захворювань, малоінвазивних методів діагностики та лікування, паліативної допомоги, молекулярної генетики, діяльність яких також виходить за межі функцій «диспансеру» у загальноприйнятному розумінні.

Пацієнти і громадськість досить часто запитують у лікарів і керівництва онкодиспансеру, коли ж завершиться ремонт фасаду поліклініки і як же все це буде остаточно виглядати.

Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб:

* Штукатурні роботи завершені. Щодо фарбування було прийнято рішення: відкласти до весни. Усе необхідне для малярних робіт закуплено в повному обсязі. Фасад буде пофарбовано у світло-коричневі кольори. Гроші Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету, яких виділено в розмірі 2,1 млн гривень, використані повною мірою. Роботи ж із фарбування будуть проведені за власний кошт будівельної організації, про що отримано гарантійний лист від компанії-будівельника.

Висновки

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, у громади повинно бути розуміння, що вся ця низка змін в онкодиспансері – ніщо інше як можливість вийти медустанові на більш високий рівень надання онкологічної допомоги як в регіоні, так і в Україні, і тільки збільшить можливості пацієнта щодо вчасної діагностики та кваліфікованого лікування.

Підготувала Уляна КОВАЛЬЧУК

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/