Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівській міськраді вручили «дружню» відзнаку


Представник ГО «Інститут масової інформації» в Чернігівській області Павло Пущенко  вручив секретарю Чернігівської міської ради Максиму Черненку відзнаку «Рада дружня до медіа».

Експерти  «Інституту масової інформації»,  проаналізувавши Регламент Чернігівської міської ради та порядок реалізації доступу журналістів до засідань ради, визначили відсутність прямих порушень вимог чинного законодавства України з приводу гласності та відкритості органів місцевого самоврядування та забезпечення прав журналістів та представників засобів масової інформації.

Питання відвідування сесій міської ради регулюється статтями 3 та 4 Регламенту Чернігівської міської ради VII скликання, де визначено відкритість засідань та вільний доступ представників засобів масової інформації, а також зазначені певні обов’язки, що покладаються на раду щодо забезпечення доступу до засідань (забезпечення місць, наприклад).

медіа-ЗМІ«ІМІ бажає і надалі, у повній мірі та без виключень, дотримуватися прав журналістів та представників засобів масової інформації та реалізовувати максимальну відкритість та гласність роботи ради», — йдеться в повідомленні надісланому на ім’я депутатів міської ради.

Додамо, що дослідження проводилося експертами ІМІ в рамках проекту «Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ «Про інформацію» в регламентах місцевих рад». Об’єктами дослідження стали 47 міських і обласних рад України. Експерти проаналізували регламенти рад на відповідність Закону України «Про інформацію», а також врахували наявність/відсутність випадків порушення радою прав журналістів (ІМІ проводить такий моніторинг постійно в рамках проекту «Барометр свободи слова»).

За висновком ІМІ, дослідження показало, що із 47 місцевих рад порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів понад третина (17 рад).

На першому фото: Максим Черненко з відзнакою


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/