Среда, 12 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівські патріоти вшанували пам'ять гетьмана України Івана Мазепи


МазепаПатріоти Чернігова віддали шану великому патріоту України, гетьману Івану Мазепі.

 

***

20 березня 2015 року активісти Чернігівського міського осередку ВО «Свобода» та Чернігівського осередку ГО «Сокіл» разом із представниками політичних партій, громадських організацій та діячів міста вшанували пам'ять видатного українця, гетьмана України Івана Мазепи.

Захід розпочався молебнем біля пам'ятника Іванові Мазепі, який розміщено на Валу. Молебень за душу українського гетьмана відслужили настоятель храму Святої Катерини отець Роман та отець Євген УПЦ КП.

Присутні поклали квіти до одного з небагатьох в Україні монументів Мазепі, який встановлено в історичній частині міста біля будівлі колегіуму. Цей навчальний заклад було збудовано за меценатської допомоги гетьмана Мазепи. Слід зазначити, що Іван Мазепа – один із найвизначніших діячів української історії, державний і політичний діяч, меценат, завдяки якому Чернігів збагатився не однією видатною пам'яткою культури та архітектури.

«Ми зібралися, щоб вшанувати великого лицаря, справжнього гетьмана України, вірного її сина Івана Мазепу. Він, будучи на той час доволі заможною людиною, не ховав свої статки за кордоном. Натомість своїм коштом побудував Києво-Могилянську академію, Чернігівський Колегіум та Троїцький собор, десятки найвідоміших церков та монастирів по всій Україні. Воїн, дипломат Іван Мазепа, як ніхто інший знав, що воля лежить тільки на кінці шаблі, що свободу, незалежність, мир  можна здобути лише в результаті перемоги, а не шляхом  перемовин. Коли прийшов час він всі свої статки спрямував на спорядження війська для бою з російським окупантом. Тоді на заваді стала «п’ята колона» сформована і підготовлена Московією. І зараз у важкі для України часи сучасна «п’ята колона» всіляко намагається зламати визвольний дух українських патріотів. Ми беручи приклад Івана Мазепи можемо сьогодні знищити цю «п’яту колону» у всіх сферах суспільного життя, довести справу великого лицаря до кінця», – зазначив свободівець Сергій Кропива.

Наприкінці присутні виконали гімн України.

Ольга МИНЕНОК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/