Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівська Ялівщина – науковий еколого-просвітницький центр


На території м. Чернігова найбільшим об’єктом природно-заповідного фонду виступає наш регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» (168,7 га) створений рішенням Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року.

Перед адміністрацією нашої установи стоять надзвичайно важливі завдання – збереження, відтворення та раціонального використання природних комплексів м. Чернігова, що мають важливе природоохоронне, наукове, освітнє, естетичне, рекреаційне та естетичне значення.

РЛП «Ялівщина» – своєрідний науковий еколого-просвітний центр, який здійснює активну еколого-освітню діяльність серед молоді, місцевого населення та туристів. На території РЛП організовуються масові екологічні заходи та природоохоронні акції. Всі вони мають на меті залучити підростаюче покоління до вивчення історії, природи та культури, біологічного та ландшафтного різноманіття, сформувавши відповідальність за збереження довкілля. Адміністрація парку активно реалізує просвітницьку функцію заповідної справи, спрямовану на поширення ідей гуманізму та принципів екологічного світогляду, патріотичного виховання молоді у дусі любові до рідної природи та небайдужого ставлення до свого краю. Триває робота з налагодженням співпраці з освітніми закладами міста.

Значна частина діяльності парку пов’язана з організацією наукових досліджень. На території Парку науковцями проводяться вивчення ландшафтів та рослинного світу, студенти ЧНПУ ім. Шевченка проходять практики з ботаніки, біології, загальної та ландшафтної екології.

Поряд із наведеними напрямками роботи, важливим є збереження, відтворення та раціональне використання природних комплексів та об’єктів на території РЛП, з цією метою були частково встановлені обмежуючі стовпчики, розпочато монтаж інформаційних природоохоронних знаків. За ініціативи адміністрації РЛП «Ялівщина», з метою забезпечення безпеки відпочиваючих, територія Парку була включена в зону патрулювання Національної поліції.

Крім наукової, природоохоронної та екоосвітньої діяльності також планується рекреаційна діяльність парку. Адміністрацією РЛП «Ялівщина» разом з науковцями за підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА розробляється маршрут та облаштування екологічної стежки «Дивосвіт природи «Ялівщини».

Територія регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» на сучасному етапі об’єкт природно-заповідного фонду держави охороняється законодавством України як національне надбання, для якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Ми повинні пам’ятати, що залишаємося у природи в боргу. Примножити, віддати їй те, що втрачається ,– значить зберегти різноманіття довкілля для наших нащадків.

Тож кожен з нас, як людина, як особистість, як невід’ємна частина всього живого на Землі, має знати і пам’ятати, що від ставлення та поваги до природи залежить не тільки наше життя, але й майбутнє наших нащадків. Зараз саме ми повинні заповісти майбутнє нашим дітям. Майбутнє України, планети, людства і всього живого…

Володимир Свердлов, директор РПЛ «Ялівщина», м.Чернігів                                 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/