Суббота, 4 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівська міськрада: «медичні» та «освітні» субвенції слід переглянути


На сьомій сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, яка відбулась наприкінці квітня, депутати підтримали пропозицію начальника управління освіти, депутата Василя Білогури звернутись до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на захист інтересів працівників бюджетної сфери.

Василь Білогура

Починаючи з січня 2016 року, заробітна плата працівників закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, які отримували індексацію у 2015 році, зменшилась. Як наслідок набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (№ 1013 від 9 грудня 2015 р.), у працівників І-ІІІ тарифних розрядів (прибиральники, сторожа, двірники, робітники) втрати заробітної плати сягнули розмірів від 800 грн до 1000 грн. У грудні 2015 року розмір посадових окладів зазначених працівників не переглядався, останній їх перегляд був у вересні 2015 року.

Даною постановою КМУ передбачено нові правила індексації грошових доходів населення з грудня 2015 року для працівників бюджетних установ у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідно до документу в грудні 2015 року мало бути проведено упорядкування структури заробітної плати через підвищення всіх складових заробітної плати, тобто не тільки з урахуванням підвищення тарифних ставок (окладів), а також з урахуванням доплат, надбавок та премій, з тим, щоб сума підвищення заробітної плати не перевищила суму індексації, яка склалася в цьому місяці.

По місту Чернігову загальна потреба в коштах становить 45 788 264,00 грн. (у сфері освіти — 27 431 964,00 грн, у сфері охорони здоров’я — 17 039 414,00 грн, у сфері культури — 841 715,00 грн, у сфері фізичної культури та спорту — 475 171,00 грн).

Чернігівська міська рада звертається до Уряду, як до суб’єктів законодавчої нормотворчої ініціативи, та просить переглянути розміри відповідних субвенцій для освітньої та медичної галузі, яка має врахувати компенсацію працівникам втрачених заробітків, а також розміри посадових окладів працівникам І-ІІІ тарифних розрядів або скасувати дію Постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з метою недопущення погіршення рівня життя населення країни.

Крім того, внести зміни до бюджетного законодавства в частині міжбюджетного врегулювання видатків на утримання професійно-технічних навчальних закладів, які знаходяться у державній власності, розташованих на території міст обласного значення.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/