Среда, 20 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівщина приймала гостей з усіх лісових господарств країни

Чернігівщина приймала гостей з усіх лісових господарств країни


На варті довкілля. На виїзній колегії Держлісагентства: домогтися вагоміших здобутків у лісовому господарюванні.

Якими шляхами йти до таких здобутків, де зосереджувати об’єднані зусилля практиків лісогосподарювання, лісівничої науки і організаторів виробництва в масштабах всієї галузі – саме такі питання аналізували на виїзному розширеному засіданні колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Засідання відбулося нещодавно на базі лісогосподарських підприємств Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У роботі розширеного виїзного засідання колегії Держлісагентства взяли участь заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар і відповідальні працівники Держлісагентства, начальники обласних управлінь з усієї України, начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко, його заступники, головні спеціалісти облуправління.

У Чернігові учасники колегії зустрілися з виконувачем обов’язків голови облдержадміністрації Юлією Свириденко і головою обласної ради Ігорем Вдовенком.

В. о. Голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко висловила вдячність чернігівським лісівникам за допомогу у подоланні наслідків та відновлення об’єктів соціальної сфери після вибухів боєприпасів біля м. Ічня.

Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко підкреслив, що завдяки лісівникам область має великий відсоток лісистості.

«Можу сказати, що лісова галузь на Чернігівщині – це ще й флагман економіки», – сказав він. Також Ігор Вдовенко повідомив, що депутати обласної ради планують ініціювати питання скасування земельного податку на ліс, який нещодавно був введений і може негативно вплинути на роботу лісової галузі.

Після зустрічі всі учасники засідання відбули в ДП «Добрянське лісове господарство». Там вони урочисто відкрили укомплектований сучасними механізмами насіннєвий комплекс з підготовки високоякісного насіннєвого матеріалу.

Учасники виїзного засідання побували також у Ріпкинському, Новояриловицькому, Комарівському, Олешнянському й Олександрівському лісництвах. Тут вони всебічно аналізували стан рекреації і лісових площ після суцільних санітарних рубок. Цікавились роботою тепличних господарств лісництв з вирощення садивного матеріалу, нижньоскладських комплексів, транспортних цехів. Відбувався активний обмін думками в діалозі з керівниками, спеціалістами і працівниками лісництв. А у Комарівському лісництві провели посадку лісових культур. Ознайомилися з рекреаційною діяльністю підприємства та побували у рекреаційному комплексі «Голубі озера».

Наступного дня засідання виїзної розширеної колегії Держагентства лісових ресурсів України продовжило свою роботу в ДП «Городнянське лісове господарство» і ДП «Корюківське лісове господарство».

У Тупичівському лісництві ознайомилися з мережею доріг лісогосподарського призначення, проведенням лісосічних робіт з використанням агрегатних лісозаготівельних машин «КOMATSO», іншими об’єктами виробничої й екологічної структури підприємства.

У ДП «Корюківське лісове господарство» учасники виїзного засідання колегії ознайомилися з нижньоскладськими комплексами Корюківського і Холминського лісогосподарських підприємств, еколого-просвітницьких об’єктів, побували на деревообробному підприємстві АТ «Слов’янські шпалери».

Відбулося пленарне засідання виїзної колегії

Зі вступним словом на його відкритті виступив начальник ЧОУЛМГ Олександр Демченко.

З доповіддю «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року» виступив заступник голови Держлісагентства України Володимир Бондар.

Зокрема, було повідомлено, що за цей період в лісах галузі ліквідовано 1164 пожежі на площі 1279 га, що складає 52% від кількості та 24% за площею у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Середня площа однієї пожежі знизилася вдвічі та становила 1,1 гектарів.

За результатами фінансово-господарської діяльності отримано 12,3 мільярдів гривень чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що на 2,5 млрд грн більше аналогічного періоду минулого року (приріст 25%).

На ведення лісового господарства державними підприємствами було спрямовано 4,6 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж за 9 місяців 2017 року. Спрямовано 4,5 млрд грн власних обігових коштів підприємств на ведення лісового господарства, 98,9 млн гривень, отриманих за рахунок фінансової та іншої допомоги, 18,6 млн гривень підприємствам виділено асигнувань з місцевих бюджетів.

Стосовно сплачених податків за дев’ять місяців ц. р., було зазначено, що разом сплачено податків та ЄСВ у сумі 4,5 млрд гривень. Зокрема, підприємствами галузі сплачено до бюджету 3,5 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, Це на 673 млн грн (24%) більше, ніж за відповідний період 2017 року. З них до Державного бюджету сплачено 2,2 млрд грн (63%), до місцевого – 1,3 млрд грн (37%).

Найбільшу питому вагу в сумі сплачених податків та зборів становить податок на додану вартість – 39 відсотків (1,3 млрд грн), податок на доходи фізичних осіб – 25 відсотків (869 млн грн) та рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 1% (715 млн грн). Крім податків, підприємствами галузі за звітній період сплачено 1 млрд грн єдиного соціального внеску.

Як було зазначено, в минулі вихідні деякі користувачі не звернули увагу на рекомендації Держлісагентства щодо відтермінування проведення облавних полювань до зниження температурного режиму.

У зв’язку з цим, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар доручив терміново організувати рейдові групи із залученням представників територіальних органів національної поліції, екологічної інспекції. Для цього слід постійно проводити рейди з охорони державного мисливського фонду від браконьєрства і перевірки користувачів мисливських угідь на предмет дотримання ними правил техніки безпеки при організації та проведенні полювання.

Про сучасний стан ведення лісового господарства та розвиток виробничої інфраструктури підприємств Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства інформував учасників виїзної колегії Держлісагентства України начальник обласного управління Олександр Демченко.

Олександр Марахонько,

начальник відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/