Вторник, 19 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Чернігівська облрада звернулася до Зеленського за допомогою

Чернігівська облрада звернулася до Зеленського за допомогою


Важливі звернення до Президента України Володимира Зеленського прийняли депутати Чернігівської обласної ради під час 18-тої сесії сьомого скликання.

Одне зі звернень стосувалося скасування ліцензування аграріям на право зберігання пального, яке мали ввести спочатку з першого липня, а потім відтермінували до першого січня 2020 року. Із відповідними ініціативами виступив заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур.
Ще одне важливе звернення до глави держави стосувалося сприяння в передачі цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф» у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ та міст Чернігівської області.
Паливний терор аграріїв

З 1 липня 2019 року мали вступити в силу зміни, внесені Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Ці зміни в тому числі стосуються і аграріїв в частині зберігання агропідприємствами пального. Згідно із ними, аграрії до 1 липня мали отримати ліцензію на зберігання палива на своїй території.

Аби отримати дану ліцензію, потрібно подати наступні документи: право власності або право на користування земельною ділянкою, де розташований резервуар з паливом; акт вводу в експлуатацію та акт готовності об’єкта; дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки і початок експлуатування машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки. Здавалося б нічого складного, тим паче, що річна плата за відповідну ліцензію складає всього 780 гривень. Однак, як кажуть, диявол – в деталях. По-перше, штраф за зберігання пального без ліцензії – від 250 до 500 тисяч гривень.

Крім того, тепер з новими правками до Закону, фіскалів не цікавить цільове призначення земельної ділянки, на якій розташована ємність з паливом (дизельне пальне, бензин, скраплений газ пропан-бутан). Але згідно містобудівних нормативних актів, ємності з паливом необхідно розміщувати тільки на земельних ділянках з певним цільовим призначенням, і це порушення, безумовно, зацікавить корумповані правоохоронні органи та інспекції.

На думку депутата Чернігівської обласної ради, постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин, голови обласної асоціації фермерів та приватних землевласників, керівника фермерського господарства «Соната» Івана Якуба, питання навіть не в тих колосальних штрафах, які для більшості фермерів є захмарними, проблема в тому, що аграріїв закидають перевірками – екологів, пожежників, усіх суміжних служб.

«Я про цю проблему говорив особисто в очі профільному міністру. Воно так не має бути! – наголошує голова обласної асоціації фермерів. – За кордоном, наприклад, стоїть бочка на постаменті та шланг із пістолетом від неї. І там головне – щоб майданчик був заасфальтований чи забетонований – все для того, щоб краплі пального не потрапили на суху траву чи землю. Оце і все! Ніякої ліцензії там ніхто не вимагає. Це неподобство треба скасовувати, – переконує Іван Якуб. – Воно тільки провокує аграріїв. Все треба спростити до мінімуму!».

Фермер дивується тому, що попри проєвропейську риторику парламентарів і влади, чомусь європейський підхід усного попередження про порушення не реалізований в українському законодавстві.

Він також прогнозує, що за результатами перевірки ДФС всі операції з купівлі пального суб’єктом господарювання без ліценції будуть визнані безтоварними. А на директорів та головних бухгалтерів будуть заведені кримінальні справи про несплату податків у особливо великих розмірах. Крім того, на ринку з’являться компанії-посередники, які будуть пропонувати швидко оформити паливні ліцензії без зайвих документів. Зазвичай такі компанії співпрацюють з корумпованими прокурорами і слідчими, які потім відкривають кримінальні справи проти директорів, що подавали заяви на отримання ліцензії. Відтак, доки в парламенті тривають політичні протистояння, аграрії забили на сполох. Вони першими зрозуміли, що на них чекає справжній паливний терор – хай не з першого липня, так з нового року.

Розуміє це і депутатський склад обласної ради, який одноголосно підтримав звернення до Президента України Володимира Зеленського.

Торфозаводи – громадам!

«Ми, депутати Чернігівської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, що склалася в торфовидобувній галузі України та виходимо з ініціативою здешевлення енергоносіїв. Одним із найдешевших і найякісніших видів палива є торф.

… Враховуючи нинішню податкову політику щодо державних підприємств, за якої 90% прибутку забирають «нагору», залишаючи на місцях лише кошти на захищені статті та позбавляючи підприємства можливостей для розвитку, просимо ініціювати перед Кабінетом Міністрів України ухвалення спеціальної державної програми підтримки торфовидобувної галузі та передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ та міст Чернігівської області цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф». Передача у власність торфозаводів надасть поштовх для залучення коштів обласного бюджету та інших джерел у розвиток галузі, оновлення виробничо-технічної бази підприємств та вирішення питання забезпечення місцевим, більш дешевим паливом, населення, соціальну сферу та інші підприємства».

Відповідний текст звернення також був підтриманий одноголосно і вже направлений до офісу Президента України. У свою чергу Арсен Дідур подякував всьому депутатському корпусу за розуміння і підтримку галузі та аграріїв.

«Враховуючи надважливість цих питань, дякую депутатському корпусу за їхню одностайну підтримку. Не маю сумніву, що спільна думка депутатів Чернігівської обласної ради буде врахована і спонукає органи державної влади до активних та рішучих дій у відповідь», – наголосив заступник голови облради.

Нагадаємо, раніше Чернігівська обласна рада направляла аналогічні звернення до Адміністрації Петра Порошенка та главі Кабміну Володимиру Гройсману. З подібними зверненнями виступала і низка виконавчих органів територіальних громад, де розташовані торфозаводи. Реакції на відповідні звернення не було ні від Порошенка, ні від Гройсмана.

Ще одним зверненням до Зеленського стало звернення щодо внесення змін до порядку призначення керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Загалом на черговій сесії Чернігівської обласної ради депутати ухвалили близько 90 рішень.

Віталій Назаренко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/