Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Буревій на Чернігівщині тривав півгодини, а лиха накоїв чимало


Увечері минулого понеділка над селищем Добрянка враз споночіло, стоголосо вдарили громи і небо розпанахало батогами блискавок. Здійнявся рвучкий, шалений вітер, який не лише забивав дух і валив з ніг запізнілих перехожих, а й з неймовірною силою проносився по верховіттях могутніх дерев, ламаючи не лише гілля, а й товстезні стовбури, зривав з дахів черепицю і шифер, нівечив огорожу, виривав з корінням молоді деревця, і навіть валив додолу деякі опори електропередач, розриваючи лінії електропостачання.

Буревій тривав не більше півгодини, а лиха накоїв чимало, хоча й обійшлося без людських жертв.

— Селище після буревію постраждало неабияк — у десятках будинків понівечило дахи, лиховісне видовище представляє селищний парк, люди надовго залишилися без світла, — розповідає селищний голова Сергій Житник. — І ми одразу ж звернулися за допомогою до працівників ДП «Добрянське лісове господарство». Спасибі їм — вони включилися в ліквідацію наслідків стихії одразу. Тракторами почали розтягувати повалені дерева, лісоруби з бензопилами і сокирами розчищали вулиці, проїжджі дороги.

природа Добрянка (1)— Небувалий буревій зачепив і ліс. На площі більше гектара повалено, поламано, понівечено чимало 70-80 річних сосон, завалено лісові дороги і просіки березами, кленами, липами, — розповідає головний лісничий ДП «Добрянське лісове господарство» Денис Землянко. — Маємо тепер клопіт не тільки розчищати завали, але й максимально використати понівечену деревину спілого лісу як товарну.

природа Добрянка (2)Дві доби Добрянка була відключена від електропостачання і кілька днів уся селищна громада разом з лісівниками  уже рятує селище від наслідків стихії.

Збитки нанесені буревієм як селищній громаді, так і лісогосподарському підприємству визначаються відповідною комісією.

природа Добрянка (5)

природа Добрянка (6)

природа Добрянка (3)

Микола Тищенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/