Понедельник, 10 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Борця за Україну Миколу Міхновського вшанували на Чернігівщині


31 березня 2016 року активісти Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» та ВГО «Сокіл» провели низку заходів до дня народження видатного земляка, ідеолога української державності, теоретика та практика українського націоналізму Миколи Міхновського.

Так, вдень у Чернігові активісти «Соколу» провели ідеологічну лекцію у Чернігівському кооперативному технікумі. Спочатку націоналісти показали коротку документальну стрічку про ідеолога українського націоналізму М.Міхновського. Далі  активісти у формі діалогу розповіли хлопцям та дівчатам про визначні та цікаві сторінки із біографії земляка, із біографії непересічної особистості, розповіли про українця, який думав іншими мірками, ніж більшість тодішньої інтелігенції.

«Маємо знати свою історію, маємо гідно вшановувати пам’ять українських героїв! Вони боролися до нас, вони є і зараз серед нас! Тодішній більшості суспільства ідеї Міхновського здавалися «божевільними», зараз його 10 заповідей є істиною для української нації», — зазначив заступник керівника Чернігівського міського «Соколу» «Козак».

Також націоналісти разом з небайдужими містянами сплели маскувальну сітку для бійців російско-української війни.

Ввечері активісти Чернігівської міської організації ВО «Свобода» разом з громадою міста та представниками інших політичних партій зібралися біля пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України», аби вшанувати чин Миколи Міхновського. На початку заходу священики собору святої  великомучениці Катерини (УПЦ КП) відслужили літію за видатним націоналістом.

Після цього виступили представники громадських та політичних організацій. Зокрема, представник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко розповів про життєвий шлях видатного ідеолога націоналізму, а також подякував Всеукраїнському об’єднанню «Свобода» за відкриття меморіальної дошки Миколі Міхновському в Прилуках.

12592613_387834744673543_6880050532528887727_n«Більшість тодішньої української інтелігенції не сприймали «божевільні» ідеї Міхновського, вважали цього Великого Мужа аферистом чи популістом. Але були ж і прихильники, які знаменно назвали його «Апостолом України». Якби до його слова про створення українського війська дослухалися тоді Винниченко, Петлюра, можливо було б усе інакше. Микола думав наперед, а тому його 10 заповідей наче кріп «обпекли» свідомість так званої «інтелігенції». Та він попри все, йшов далі, боровся і ніс у широкі маси самостійницькі ідеї!», — зазначила керівник Чернігівського обласного «Соколу» Маргарита Омеляненко.

В Прилуках активісти місцевого осередку ВО «Свобода» долучився до вшанування 143-ї річниці з дня народження Миколи Міхновського. Захід відбувся в Прилуцькій гімназії № 1, яку закінчив видатний діяч.

«Микола Міхновський – визначна постать в історії України. Сьогодні ця людина є символом незгасаючої віри українців у добре майбутнє! Микола Міхновський чітко і ясно формулював завдання розбудови незалежної національної держави як гаранта збереження та розвитку нації, а водночас і гаранта дотримання прав людини. Він не боявся відкрито говорити про самостійну Україну, спілкуватися української мовою зі знайомими й чужими, відверто висловлювати свої думки та погляди.  Ми маємо брати з нього приклад та пишатися тим, що Микола Міхновський навчався у стінах нашої прилуцької гімназії!», — звернувся до присутніх депутат Прилуцької міської ради Ігор Дубровський.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/