Понедельник, 28 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Боєць охороняв інтереси країни, яка засудила його до 13 років ув'язнення


2 листопада 2017 року з 11:00 у Вищому спеціалізованому суді України (м. Київ, вул. П.Орлика, 4) відбудеться розгляд касаційної скарги на вирок Приморського районного суду м. Маріуполя та Апеляційного суду Донецької області (м. Маріуполь), згідно яких засуджено бійця АТО, прикордонника Колмагорова С.В. за ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 КК України до 13 років позбавлення волі. Справа № 5-2456км17.

З вересня 2014 року Сергій Колмогоров (Ганс) знаходиться в ув'язненні за те, що виконував наказ і обороняв кордони держави. На початку цього жовтня помер його батько, з яким він навіть не зміг попрощатись.

Коротко про суть справи.

Старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби, військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи комусь сигнали, а потім попрямував у бік блокпоста. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив.

Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась. Після цього був відкритий вогонь на ураження.Пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав на окуповану теритторію. Проте встиг написати заяву на прикордонників. І до речі, жодного разу на судові засідання не з'являвся.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Експертиза так і не змогла визначити: постріл з якої зброї привів до смертельних травм. Але справу все ж направили в суд. І головним підозрюваним виявився солдат Сергій Колмогоров, якому по цивільному КК поставили в провину умисне вбивство та перевищення посадових повноважень. Незважаючи на те, що патрульна група до якої входив Сергій, отримала наказ затримати автомобіль «Шкода Рапід» з київськими номерами, що ним повністю було дотримано усі вимоги наказів та інструкцій, що зброю було застосовано правомірно проти ворогів держави, які діяли на користь сепаратистів, Цивільний суд Маріуполя засудив прикордонника до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.

Тепер «потерпілий» сепаратист, що став громадянином Росії і живе на території окупованої Донеччини — на волі, а прикордонник, який чесно виконував свій обов'язок – за ґратами.

Від редакції. 

Те, що сталося вбивство — факт. Але чому юристи «приписали» солдату УМИСНЕ вбивство? Адже ж у нього не було такої мети і він не знав, що там могла знаходитися жінка. А якби в цьому автомобілі були бойовики і вони першими відкрили б вогонь по українських військовослужбовцях?  Це, по-перше. А, по-друге, чому водій у зоні бойових дій, ну, нехай і в зоні АТО, не зупинився на вимогу військовослужбовців?  І, по-третє: а чи не через дії державних інституцій виникають подібні випадки? Так, є військова інтервенція та ворожо-агресивні дії сусідньої країни по відношенню нашої держави. Але влада теж повинна щось робити. Військо, армія, поліція — це, якщо не помиляємося, начебто ж державні структури. То чому держава так ганебно відноситься до своїх захисників? Тоді запитання до цієї самої влади (судова система, до речі, теж державна інституція): може вона, влада, не є за своєю суттю українською, як власне і судді? А так — просто собі бутафорія влади?


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/