Суббота, 5 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Біля єдиного в Україні пам`ятника гетьману Мазепі зібралися патріоти


20 березня, у день народження великого патріота й гетьмана України Івана Мазепи, у Чернігові відбувся молебень та мітинг.

Мазепа (7)Заходи пройшли безпосередньо біля єдиного в Україні пам’ятника Іванові Мазепі, встановленому в історичному місці – на знаменитому Високому Валу. Вклонитися та покласти квіти до пам`ятника гетьмана і вшанувати його пам`ять прийшли не лише представники партріотичних організацій, а й небайдужі до державотворення звичайні чернігівці. Релігійну молебень відслужив о. Роман – священик УПЦ Київського патріархату.

Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам`яті у Чернігівській області наголосив, що для українців є знаковою подією те, що міська рада перейменувала майже найдовшу вулицю ім. М.Щорса у Чернігові на вулицю Івана Мазепи. «Українці повинні не тільки вшановувати та пишатися Іваном Мазепою, а й повинні вивчати та брати на озброєння усі його досягнення. Він зробив колосальний внесок у державотворення, соціально-економічну політику, в розвиток культури та освіти, − підкреслив Сергій Бутко. – Візьмемо хоча б один факт: рівень життя в тогочасній Україні, при Іванові Мазепі, був набагато вищим, ніж у московському царсті. І один із факторів цьому – це мудра й гнучка податкова політика…»

Мазепа (1)Головний редактор «Сіверянський літопис» Сергій Павленко відзначив, що російська держава, як понад триста років тому, так і зараз, живе таким великим прагненням: якби до своєї імперії долучити чужі землі. У 1707 році цар Петро вирішив утворити на базі гетьманщини Київську губернію. Він не спитав ані старшин, ані інших українців – він просто прийняв одноосібно таке рішення: утворити ще одну губернію зі своїм губернатором. Прилуцький полковник тоді сказав: «Треба нам, українцям, щось робити, бо нас так і кури заклюють…» І завдяки мазепинцям і тим українцям, які підтримали свого гетьмана, у нащадків тепер є своя вільна держава − Україна… «Через увесь цей бруд, який продовжується виливатися на цю грандіозну постать – Івана Мазепу, правда обов`язково дійде до всіх», − наголосив Сергій Павленко.

Мазепа (2)− Скільки б не прагнули вороги українства знищити українців і Мазепу, але його справа перемогла! – зауважила кандидат історичних наук, головний зберігач фондів Чернігівського національно-історичного заповідника «Чернігів стародавній Ольга Травкіна. – Можливо зараз нам, українцям, і не вистачає отакого лідера, яким був Мазепа, щоб він усіх нас згуртував і щоб за ним пішли усі українці!

Мазепа (8)

Геннадій Єршов

Геннадій Єршов – український скульптор, який мешкає у Польщі, автор пам`ятника Іванові Мазепі, акцентував увагу на тому, що у його родині переплелися усі національності. «Прізвище моє – російське, національність – поляк, є в нашій родині й ульянівські татари. Я ж показую свою любов до Чернігова, де народився і де виріс… Я впевнений, що можна жити у злагоді та мирі з будь-яким народом».

– Сьогодні ми прийшли вшанувати Івана Мазепу – видатного державного та військового діяча, людину, яку прославляв у своїх творах Гюго, Байрон та інші європейські класики. Не дивно, що Іван Мазепа, будучи ворогом Російської царської імперії, є героєм української нації, – зауважила Маргарита Омеляненко – заступник голови Чернігівської міської організації ВР «Свобода». Іван Мазепа розумів, що українську державу можна побудувати  на засадах духовності, ідейності, розвитку освіти та культури.  Саме тому він був меценатом багатьох навчальних закладів та церков. І сучасна влада має розуміти, що нашу державу потрібно будувати на основі єдиної державної мови, української культури, єдиної помісної церкви.

На мітингу також виступили: 

Отець Роман – священик УПЦ Київського патріархату

Сергій Черняков − учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника

Надія Галковська – кавалер Ордена Княгині Ольги, поетеса

Сергій Соломаха – заступни голови Чернігівської обласної оранізації НРУ

Маргарита Омеляненко – заступник голови Чернігівської міської організації ВР «Свобода»

Андрій Слобожанюк – представник Чернігівського міського осередку Всеукраїнської організації «Сокіл»

Детальніше – у відеосюжеті нашого кореспондента:

Мазепа (4)Мазепа (5)Мазепа (6)Мазепа (7)Мазепа (8)
Мазепа (10)
Мазепа (12)Мазепа (14)Мазепа (13)Мазепа (15)Мазепа (16)СЕРГІЙ ВІТЕР, СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ВИДАННЯ sknews.net

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/