Суббота, 18 20 января20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Більше сотні пташенят «птаха щастя» виросло в Національному парку на Коропщині


лелека в гніздіНа території Мезинського Національного природного парку (Коропський район, Чернігівщина) в цьому році виросло 121 пташеня лелеки.

Проведення міжнародних облiкiв чисельності білого лелеки вже стало традиційним. Попередні проходили у 1934–2004 рр. Наступний – сьомий – проводиться у 2014 р.

Цього птаха в різних місцевостях України ще називають чорногузом, буслом, боцяном, гайстером. Вiн добре вiдомий усiм, бо живе поряд із людьми i належить до найбiльш улюблених наших пер­натих. Чисельнiсть бiлого лелеки протягом кількох десятилiть прак­тично повсюди скорочувалась, але у 1990-х роках почала зростати, тому данi про її подальші змiни дуже цікаві і важливі для науковців. Вони потрiбнi для контролю за станом популяцiї та розробки заходiв по охоронi.

В ході обліку зібрана інформація про кiлькiсть гнiзд, зайнятих лелеками (48), та число пташенят у них (всередньому приплід 1 гнізда – 3 пташенят). Гнізд, де селилися лелеки, але пта­шенята не виросли, нема.

Лелека в Мезинському Національному природному парку

Лелека в Мезинському Національному природному парку

Кiлькiсть пташенят найкраще підраховувати у другiй половинi червня – першiй половинi липня, коли вони вже пiдросли. Огляд гнізд встановив, що на території Націоанльного природного парку виросло 121 пташеня лелеки.

Сподіваємось, що народний улюбленець згідно старого народного повір’я й надалі приноситиме щастя в двори і села Коропщини.

Алла НАЛИВАЙКО, фахівець Мезинського Національного природного парку, Коропський район


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/