Среда, 26 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Безчинство та свавілля скоїли на озері біля Ічні варвари-«мисливці»

Безчинство та свавілля скоїли на озері біля Ічні варвари-«мисливці»


Сьогодні вперше після «чорної» суботи побував на ставі «Тракторний стан», так як був у відрядженні за межами району. Наслідки безчинства над природою та свавілля, які творили «горе-мисливці» та ічнянські «козаки» разом з колегами з прилуцького «козачого» полку побачив на власні очі. До суботи спостерігав більше сотні птахів, насолоджувався їх мелодійним співом, на душі було радісно від такого єднання з природою.

Раділи такій гармонії жителі міста та гості разом зі своїми дітками, рибалки — водойма стала місцем відпочинку та спілкування з живою природою для ічнянців.
Птахи стали небоязкими та довірливими до людей. Підтримуючи бажання більшості ічнянців, минулого місяця, напередодні початку сезонного полювання, міська рада прийняла вірне рішення щодо збереження популяції птахів на ставі, рекомендувавши МРП «Ічня» створити відтворювальну ділянку мисливських угідь на території ставу.

Але минула субота (я назвав би її «чорною») стала не тільки викликом для птахів на ставі, а громадянам нашої ОТГ. І цей виклик зробили так звані «мисливці» з ТОВ «МРП «Ічня» на чолі з її керівником Сергієм Калайдою та ряжені «козаки»-покидьки, які розстріляли довірливих птахів.

До полювання: лебеді на озері біля Ічні

Після того, що вони вчинили, їх важко назвати людьми. Після своїх дій вони залишили пусте озеро, купу вистріляних гільз, пляшки з-під алкоголю та сміття після нічного гуляння.

Пташиний будиночок на озері тепер пустує

Отримавши несподіваний страшний стрес, лебеді десь заховалися в очереті, вбито декілька лисух та качок.
Так святкують «справжні патріоти», які кричать «Слава Україні!», а потім займаються розвагами на крові та смерті невинних птахів.
Ічнянська громада, я впевнений у цьому, «достойно» оцінила та ще оцінить дії цих варварів та прийме відповідні рішення. Гніву ічнянців не має меж, телефон не замовкає від дзвінків справедливо обурених людей.

Віктор Кияновський

Я, як голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин у Чернігівській обласній раді, прийму всі заходи для покарання винних у скоєному та недопущенню подібного свавілля в нашому районі та області.

Будемо сподіватися, що правоохоронні органи дадуть законну оцінку діям таким супостатам-козакам. А винні будуть нести покарання відповідно до чинного законодавства!

Віктор КИЯНОВСЬКИЙ, м.Ічня, Чернігівська область

Коментар редакції.

Минулого року на цьому ж озері в Ічні нелюди розстріляли сім'ю лебедів. «Мисливці»-варвари так  і залишилися непокараними.

А цьогоріч, за два дні до відкриття полювання на пернату дичину, в одній з обласних «жовтих» газет з'явилася публікація, в якій голова мисливського районного товариства Сергій Калайда назвав рішення місцевих депутатів незаконним, мотивуючи тим, що озеро це є виключно в компетенції мисливців, а отже і вони мають право там полювати. А депутати, за твердженням Калайди, перевищили буцімто свої повноваження. До того ж, сам Калайда заявив, що його організація матиме намір звертатися до суду щодо скасування заборони на цих угіддях. Головний мисливець району майже закликав своїх підопічних не піддаватися забороні місцевої влади. «Тому мисливський сезон у їхніх угіддях розпочнеться за будь-якої погоди 4 серпня о 16 годині, як і скрізь в регіонах. Рішення ж Ічнянської міськради МРТ «Ічня» оскаржуватиме в суді», — зазначив Калайда. До того ж, він звернувся до місцевих мешканців із блюзнірською заявою, в якій вказав, аби вони не підгодовували лебедів та інших птахів, щоб ці не стали ручними («Припиніть годувати птахів з рук, бо так вони перетворяться в свійських гусаків»). Сказано по-мисливському! Іншими словами, щоб не привчали диких птахів ставати довірливими!

А тим часом, начальник відділу мисливського господарства обласного управління, головний мисливствознавець Микола Пиріг повідомив, що рішення ічнянських депутатів до них надійшло 30 липня. Також відповідне рішення отримали й обласна екологічна інспекція та департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Опоненти захисників природи стверджують, що нібито Закон про місцеве самоврядування не передбачає повноважень місцевої влади на обмеження чи заборону полювання в окремих мисливських угіддях. Ці рішення можуть ухвалювати обласна або Верховна ради. Тож цікаво, якою буде позиція депутатського корпусу: чи зуміють вони захистити природниче озеро з птахами на ічнянщині чи займуть огидну позицію до подальшого варварського звірства нелюдів з рушницями?

Сергій Вітер, оглядач


Обсуждение: 1 коментар

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/