Пятница, 14 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Банківська схема по захопленню землі не пройшла — завадила прокуратура


Верховним Судом підтримано послідовну правову позицію прокуратури Чернігівської області щодо протиправності визнання за банком права власності на 50 га землі в рахунок погашення 1 млрд грн заборгованості за кредитом.

Про це повідомили в прокуратурі Чернігівської області.

Упродовж 2012—2014 років за принципової позиції прокуратури Чернігівської області в судовому порядку визнано недійсними низку договорів міни земельних часток (паїв), укладених в обхід мораторію на відчуження земель цієї категорії.

Підставою для звернення прокурора до суду стало набуття у власність жителькою м. Києва на підставі договорів міни земель сільськогосподарського призначення, які надано селянам при роздержавленні колективного сільськогосподарського підприємства.

Судами підтримано доводи прокурора, що обмін належних селянам земельних часток (паїв) на землі іншої категорії здійснено незаконно, оскільки фактично такі протиправні дії вчинені з метою уникнення встановленої державою заборони на продаж сільгоспугідь.

У подальшому новою власницею для отримання кредиту земельні ділянки передано в іпотеку банківській установі, яка у зв'язку з невиконанням позичальником кредитних зобов’язань та виниклою заборгованістю у розмірі майже 1 млрд грн звернулася з позовом до суду про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання за банком права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

За активної позиції прокурора рішенням Чернігівського районного суду у квітні 2017 року в задоволенні позову банківської установи відмовлено. Апеляційний суд своїм рішенням від 17.08.2017 рішення суду першої інстанції в частині відмови позивачу в задоволенні позовних вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання за банківською установою права власності на земельні ділянки залишив без змін.

Верховний Суд 13.08.2018 підтвердив правомірність висновків судів попередніх інстанцій.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/