Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Автори книг донесли до читача своє невмируще слово, яке змушує думати


27 грудня відбулася презентація книг Володимира Кашки «Час плоду» та Юрія Ананка «Книга радости».

Книги видані коштом обласного бюджету Чернігівської області в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки. Шановними гостями презентації були: М. Ткач – письменник, головний редактор журналу «Літературний Чернігів»; В. Сорокін – начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації; С. Павленко – історик, журналіст, головний редактор журналу «Сіверський літопис»; Г. Арсенич-Баран – письменниця, голова Чернігівської обласної організації НСПУ. В. Кашка та Ю. Ананко – два письменники різного покоління, але їх об'єднує довірлива розмова з читачами про найдорожче: життя, любов, совість, відповідальність, працю, творчість, землю й небо, Бога і вічність. Автори з досить складними долями донесли до нас своє слово, яке змушує думати, співпереживати, відчувати красу, мріяти про світле та небуденне.

Український поет, прозаїк та есеїст Володимир Кашка народився на Прилуччині в родині колгоспника. Навчався в педагогічному училищі, заочно закінчив Московський літературний інститут ім. О. М. Горького, – остаточно поринув у вир літературних захоплень, віддався пошукам власного слова, літературного обличчя. За плечима Володимира Кашки – служба у війську, робота теслярем, кочегаром, учителем, моряком рятувальної служби, журналістом.

Увесь час Володимир Васильович активно писав, вів громадську роботу, хоча тодішній людський і творчий неспокій вважався крамолою, називався українським буржуазним націоналізмом та антирадянщиною. Письменник був занесений у чорні списки, зазнав переслідувань та ізоляції. Книга Володимира Кашки «Час плоду» складається з двох романів: «Картотека пана Альфи», «Казання про ходіння в речі» та добірки есеїв, які є водночас глибоко-філософськими та простими й ліричними.

Брати Капранови – Дмитро та Віталій – говорять: «Прочитана книжка – це чудовий тренажер розуму та емоцій». І це дійсно так! Кожне речення книги Володимира Кашки змушує читача аналізувати, замислюватися над питаннями: хто ми? для чого прийшли на цю Землю? що буде далі?

Олег Павленко розповів про юність Володимира Кашки, про його любов до життя, сподівання на кращі часи в країні, опанування багатьох життєво необхідних професій. Наголосив, що романи письменника нестандартні, вміщають несподівані епізоди життя.

бібліотека-книги-Кашка (3)

«Книга радости» Юрія Ананка – це книга про радість, адже її довкола так багато! Сам процес писання для автора – свято. А свято – то знову радість. Читаючи книги Ю. Ананка, проймає струм болю та самотності, і заразом світ наповнюється радістю, яку несе в собі ця людина, переживаючи миттєвості в житті інших людей.

Ганна Арсенич-Баран дуже тепло відгукнулася про обох письменників, а творчість Юрія Ананка назвала Божим Благословенням. Вона зазначила, що створений у Бахмачі інтелектуальний осередок у 80-ті роки включав митців, літературна спадщина яких ще до кінця не вивчена та не осмислена.

Михайло Ткач сказав, що талановиті автори сучасні і будуть дуже цікаві читачам.

Ведуча презентації завідуюча відділом документів із гуманітарних наук Валентина Куценко ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Мистецтво передачі почуттів: Ю. Ананко та В. Кашка».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/