Четверг, 3 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Архівісти знаменитого ШТАЗІ ділилися досвідом з українцями


24-30 січня 2015 року за сприяння Посольства Швейцарії в Україні представники архівних установ та експерти взяли участь у навчальному візиті, під час якого ознайомилися з роботою Федерального уповноваженого із документів служби державної безпеки колишньої Німецької Демократичної Республіки, тобто Архівом ШТАЗІ (м. Берлін, Німеччина).

Під час візиту особлива увага приділялася історії створення архіву, особливостям збору та обліку архівних документів, їх передачі між установами, оцифруванню та укладанню довідкового апарату. Ключове завдання полягало в можливості застосувати отримані знання на практиці під час створення та функціонування Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Учасники мали змогу відвідати читальний зал, фахову бібліотеку, фондосховища, картотеки, реставраційні майстерні Архіву, подивитися на роботу із забезпеченням доступу до матеріалів ШТАЗІ, переглянути проект віртуальної реконструкції розірваних архівних документів, освітні проекти з подолання наслідків тоталітаризму, послухати особливості законодавства у Німеччині, задати запитання та обмінятися думками щодо особливостей функціонування Архіву ШТАЗІ.

Також учасники мали змогу відвідати регіональне відділення Архіву ШТАЗІ у Франкфурті-на-Одері. Було продемонстровано діяльність інформаційних центрів, постійно діючі виставки та тимчасові експозиції з конкретних напрямків діяльності ШТАЗІ, практичну співпрацю між регіональними відділеннями, показано алгоритм дій від моменту звернення громадянина і до його ознайомлення з запитуваними документами в читальному залі Архіву ШТАЗІ.

архів штазі (1)В рамках поїздки відбулася зустріч з Федеральним уповноваженим із документів служби державної безпеки колишньої НДР Роландом Яном, під час якої було презентовано плани та майбутні проекти Архіву ШТАЗІ, обговорено можливості подальшої співпраці між установами.

Поряд із тим, учасникам відвідали екскурсії по Музею ШТАЗІ в Берліні, а також по колишнім тюрмам ШТАЗІ в Берліні та Франкфурті-на-Одері.

Представники Архіву ШТАЗІ цікавилися «декомунізаційним законодавством» в Україні, можливостями його імплементації, особливостями функціонування відповідних установ та доступом до архівних документів радянських репресивних органів.

Довідка:

Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років» передбачено створення та функціонування Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті – архівної установи, відповідальної за облік, збереження та надання доступу до архівних документів репресивних органів СРСР.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/