Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Аграрії Чернігівщини обговорили у Києві майбутнє фермерства


Днями у Києві відбувся 26-й з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників, на якому чернігівську філію представляли чотирнадцять аграріїв, які головним своїм здобутком за звітний період вважають збереження української землі. Адже мораторій на її продаж ,завдяки зокрема принциповій позиції партії «Батьківщина»  та 20 громадським організаціям продовжено іще на рік.

Віце-президент Асоціації  фермерів та приватних землевласників, депутат обласної ради Іван Якуб розповів, що за останні роки в Україні суттєво скоротилася кількість господарств, як власне і робочих  місць на селі.  Це відбулося внаслідок ускладнення земельних відносин,  корупції, посилення адміністративного тиску на фермерів, відсутності  державної підтримки,  нерівноправних умов для діяльності фермерів та великих агрохолдингів.

— Така політика держави призводить до непоправного — знищення душі країни- села. А цей уряд взагалі хоче загнати село в глухий кут. Про який розвиток сільськогосподарської галузі можна говорити, якщо сьогодні, щоб створити сімейну ферму і взяти в обробіток, наприклад 70 гектарів землі – це не чорноземи, а сірі лісові землі, потрібно заплатити одразу 126 тисяч гривень річної оренди , 34 тисячі гривень викласти потрібно за аукціон і ще 20 тисяч  за виготовлення технічної документації. То скажіть, звідки у молодої людини, яка б, можливо, і хотіла займатиметься фермерством такі гроші?, — обурюється Іван Якуб.

Серед причин, які сприяють знищенню села та сільгоспвиробника – ще й рейдерські захоплення фермерських господарств, протиправний тиск з боку контролюючих та фіскальних органів.

Така тенденція, констатують сільгоспвиробники, створює  серйозну загрозу для країни і без кардинальних змін у державній аграрній політиці, кризові явища набувають незворотнього характеру.

Варто зазначити, що на з`їзді аграрії мали можливість поспілкуватися з народними депутатами фракції ВО «Батьківщина» про майбутнє аграрної галузі. І лідер цієї політичної сили Юлія Тимошенко запевнили фермерів, що партія разом з аграріями добиватиметься стратегії розвитку фермерства.

«Через два тижні буде спроба відправити цей уряд у відставку. Розуміючи, що суспільсво цей уряд не терпітиме, буде спроба призначити ноивий технічний уряд. І вірогідно, що такий технічний уряд буде сформовано і наша фракція також висуватиме вимоги щодо входження в нову коаліцію.  І «Батьківщина» голосуватиме за технічний уряд тільки після ухвалення пакету документів про підтримку фермерства», — зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» впевнена, що сьогодні вкрай важливо змусити уряд і парламент затвердити план стратегію розвитку фермерства.

Для виконання цього плану вона  запропонувала розробити пакет законопроектів, які дозволять позбутися хаосу в оподаткуванні та вимагати для фермерських господарств єдиний податок.

На думку народного депутата, Україна має великий потенціал для розвитку фермерства.

«Вони сьогодні не знають, як гривню зміцнити? Дайте пільгові кредити на переробку сільгосппродукції, на нормальну обробку землі і в нас не буде проблем зі стабільністю гривні, бо та валюта, яка може прийти завдяки вашій співпраці з урядом, може перевищити доходи металургійного, хімічного комплексів. Ви – скарб України!» – заявила лідер «Батьківщини», звертаючись до учасників зібрання. 

Вона закликала фермерів підключитись до розробки законів, які скасують зміни до податкової системи щодо фермерів: «Ми маємо сформувати разом з вами пакет законопроектів про підтримку обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, які мають бути профінансовані з бюджету».

Також Юлія Тимошенко запропонувала фермерам терміново, до голосування за новий уряд, зібрати великий форум фермерів України для того, щоб затвердити пакет вимог до нового Кабміну  та провести всі ці законодавчі ініціативи через профільний аграрний Комітет ВР.

аграрії«Вони повинні побачити, що 40 тисяч людей, які прокидаються щодня о 5-й ранку, які будують продовольчу безпеку країни, що вони є і що вони мають свої вимоги!» – наголосила лідер «Батьківщини».

Тимошенко також зазначила, що в країні має бути розроблена спеціальна програма, згідно з якою фермерське господарство, при бажанні пайовиків, може викупити землю. А держава має надати пільговий довгостроковий кредит з мінімальним відсотками на викуп землі.

«Але в жодному разі землю не можна виносити на продаж, на аукціони. І взагалі, потрібно поставити на референдум питання продажу сільськогосподарської землі і 99% буде проти. Не дай Боже наша земля піде монополіям, світовим чи українським. Ми з вами недоотримаємо  десятки мільйонів робочих місць», – запевнила вона.

Аграрії підтримали її пропозиції і під час своїх виступів на з’їзді нагадали, що навіть за часи кризи 2009 року Кабінет міністрів на чолі з Юлією Тимошенко не скорочував пільги для селян, започаткував практику пільгового кредитування аграріїв та програму з видачі земельних сертифікатів.

Зі свого боку Юлія Тимошенко наголосила на необхідності проведення парламентських слухань щодо проблем фермерства, а також пообіцяла порушити питання підтримки українських фермерів на зустрічі депутатів Верховної Ради з європейськими колегами, яка відбудеться 1-2 березня в Брюсселі.

Світлана Сокол


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/