Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

6 березня має стати Днем Державного Гімну України!


ГімнДержавними символами України є Державні Прапор, Герб і Гімн. Якщо День Державного Прапора наша країна відзначає, то День Державного Гімну ще слід запровадити.

З такою пропозицією виступив Український інститут національної пам’яті, який запропонував вшановувати 6 березня День Державного Гімну України.

В Українському інституті національної пам’яті розповіли, що в цими днями виповнюється два ювілеї: 4 березня — 200 років з дня народження автора мелодії українського національного і Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького, а 10 березня – 150 років з часу першого публічного виконання гімну у місті Перемишлі (нині знаходиться на території Польщі).

“Державними символами України є Державні Прапор, Герб і Гімн. Проте, якщо День Державного Прапора наша країна відзначає, то Дня Державного Гімну немає. Встановлення такого свята сприятиме вихованню поваги до державних символів”, — вважає Сергій Громенко, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

“Пісня “Ще не вмерла Україна” за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх громадян, є тою духовною ланкою, що єднає їх із попередніми поколіннями борців за свободу”, — наголосив Голова УІНП Володимир В’ятрович.

Автори ідеї започаткування нового свята вважають, що вона буде схвально сприйнята українським суспільством. Як відомо саме 6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про Державний Гімн України”. День Державного Прапора відзначається 23 серпня.

Нагадаємо, Український інститут національної пам'яті — центральний орган виконавчої влади, який на урядовому рівні відповідає за відновлення історичної пам'яті та подолання наслідків тоталітарного минулого в суспільстві.

Сергій БУТКО, Український інститут національної пам‘яті, м.Чернігів

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/