Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чернігівський «Вимал» будує найбільший крохмальний завод в Україні


Чернігівський «Вимал» будує найбільший завод в Україні з переробки картоплі на крохмаль.

Прес-тур на приватне багатопрофільне підприємство «Вимал» пройшов за ініціативою медіа-центру «Моє місто (Чернігів)» 19 вересня. Журналісти всеукраїнських і регіональних ЗМІ, як-то кажуть, з перших рук отримали інформацію про інвестиційні проекти, що реалізуються в нашій області, дізналися, чому багато ініціатив гальмуються, хто перешкоджає розвитку бізнесу. З нами поспілкувалися голова правління Спілки роботодавців «Сіверщина», підприємець і громадський діяч Віктор Лазар і директор підприємства «Вимал» Сергій Самоненко.

2 (26)Приватне багатопрофільне підприємство «Вимал» народилося 24 роки тому, у вересні 1992 року. Влітку 1994 р. було завершено будівництво першого крохмального заводу, згодом вироблено перші види продукції. За п’ять років введено в експлуатацію лінію з виробництва крохмалів з поліпшеними споживчими властивостями: желюючі, фосфатні, ацетатні крохмалі та декстрин. На сьогодні це одне з найбільших та найсучасніших підприємств України у своєму напрямку.

2 (28)Знайомство з його роботою почалося з візиту представників ЗМІ на будівельний майданчик, де зводиться новий завод. Він перероблятиме картоплю на крохмаль, заплановані потужності виробництва — 600 тон на добу. Це буде найбільший завод в Україні. Європейський банк реконструкції та розвитку компенсував 50% вартості робіт з розробки бізнес-плану. Журналісти оглянули цехи, де виготовляється спеціальне обладнання для цього заводу та продукція машинобудівного призначення, поспілкувалися з фахівцями будівельної компанії «Вималспецбуд», що виступає генеральним підрядником будівництва. Введення заводу в експлуатацію заплановане на кінець 2017 року.

3 (1)Щоправда, певні проблеми суттєво гальмують розвиток бізнесу й інвестиційних проектів – як на Чернігівщині, так і в Україні загалом. За словами Віктора Лазаря, він не впевнений, що цей завод запрацює у запланований час через дії монополіста на ринку постачання електроенергії. Сьогодні алгоритм приєднання та споживання електроенергії суб’єктами господарювання виглядає так. По-перше, інвестор повинен за власні кошти побудувати електропередавальні потужності від точки надання до точки приєднання. По-друге, безкоштовно передати це майно на баланс енергопередавальної компанії, а потім купувати електроенергію з попередньою оплатою. До речі, вартість електроенергії в Україні − майже найбільша в Європі, а якість − найнижча.

6 (14)Далі інвестор має за власні гроші встановити системи контролю обліку та споживання електроенергії — ЛУЗОД та АСКОЕ, вартість яких починається від 70 тис. грн., та платити штрафи за перевищення договірної величини споживання електроенергії та за перевищення договірної величини потужності. Ще одним результатом «реформованого» електроенергетичного законодавства є концентрація контрольних пакетів акцій електропередавальних компаній в руках олігархів. Власниками українських електропередавальних компаній є переважно російські бізнесмени. Тож загальне враження таке − в Україні було проведено  сплановану операцію, що включала в себе дії по «зачищенню» законодавства та продажу активів електропередавальних компаній нелояльним до України власникам з метою подальшого знищення економіки країни…

IMG_4629Наступна проблема, з якою може стикнутися новий завод – відсутність достатньої кількості сировини, тобто картоплі. Чернігівщина, як не дивно, перетворюється на «картопляну пустелю», − констатують наші співрозмовники. Лідери з вирощування бульби в Україні − це Вінницька, Київська, Житомирська області.

«Ми прагнемо довести, що вирощувати картоплю – вигідно! Рентабельність навіть за високих затрат може складати 50% і більше. І для цього проводимо публічний експеримент, − розповів журналістам Сергій Самоненко. – Купили для посадки 10 тон елітної, адаптованої до нашого клімату, картоплі, засадили 3,5 га, залучили до процесу експертів-агрономів. Виконуємо всі рекомендації, застосовуємо передові технології. Сподіваємося на врожайність – до 70 тон з га. В Голландії фермери отримують 100 тон бульби з га, а в США – до 120 га. У нас же картоплю вирощувати ніхто не вміє, врожайність становить не більше 20-25 тон з га».

IMG_4647Якщо результат цього експерименту буде успішним, підприємство «Вимал» поділиться досвідом з великими агро-виробниками. І надалі купуватиме у них картоплю з високим вмістом крохмалю (до 20%) для переробки за ціною 2 грн. за кілограм. За словами Сергія Самоненка, продукція заводу «Вимал» відрізняється високою якістю. Під час візиту на це підприємство, журналісти дізналися, що тут впроваджено системи управління якістю CERTIFICATE OF QUALITY MANAGEMENT ISO 9001:2009. Крім того, підприємство повністю відповідає міжнародним стандартам сертифікації HACCP. У 2012 р. здійснено капітальну модернізацію виробничих потужностей та встановлено лінію світового лідера з виробництва обладнання крохмальної галузі, шведської компанії Larsson. Це дало змогу вийти на новий рівень якості продукції та збільшити загальну потужність.

– У харчовій промисловості наші продукти згущують соуси, стабілізують креми, покращують властивості хлібопекарських та м’ясних виробів, у паперовій – зв’язують целюлозні волокна; у медичній – наповнюють пігулки; у текстильній – шліхтують нитки; в інших галузях застосовуються для виготовлення клеїв, пакувальних матеріалів, сухих будівельних сумішей, − відкриває секрети директор підприємства. − Сьогодні ми відправляємо свою продукцію у більш ніж 25 країн світу, це Німеччина, Нідерланди, Чехія, Польща, Литва, Росія, Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Таїланд, КНР, прощупуємо й нові ринки збуту.

IMG_4649Довідково:

До складу приватного багатопрофільного підприємства «Вимал» входять декілька окремих підрозділів. Так, ПП «ВИМАЛ-АГРО» створене 20 січня 2004 року. Мета, що ставилась перед підприємством, − створити міцну сировинну базу для власного крохмального заводу. Для цього було придбано необхідну сільськогосподарську техніку, побудовано сховища для зберігання картоплі, зерна та гаражі. Площа земель, що обробляються підприємством, збільшилась у декілька разів і постійно зростає.

ПП «ВИМАЛ-АГРО» вирощує:

  • картоплю харчових сортів для споживання населенням;
  • картоплю технічних сортів з необхідними властивостями для власного картоплепереробного заводу;
  • насіннєву картоплю елітних та високих репродукцій;
  • зернові культури: пшеницю, просо, жито, ячмінь пивоварний.

На підприємстві побудовані сучасні картоплесховища та зерносховища, що дозволяють зберігати зібраний урожай без втрат споживчих властивостей, змонтоване зерносушильне обладнання.

Підприємство має весь необхідний парк сучасної сільськогосподарської техніки та приміщення для неї. Сьогодні підприємство як самостійний оператор працює на міжнародних ринках зерна та продовольства.

Будівельна компанія «ВИМАЛСПЕЦБУД» створена 02 липня 2008 року.

Основні напрямки діяльності компанії:

проектування житлових та промислових об’єктів;

будівництво житлових та промислових об’єктів;

виконання спеціальних робіт з монтажу: металоконструкцій, зовнішніх та внутрішніх мереж водопостачання, мереж водовідведення, мереж газопостачання,

мереж теплопостачання.

А також: виробництво бетонних сумішей та цементних розчинів;

  • виробництво виробів з бетону та залізобетону для будівництва;
  • виробництво металоконструкцій для будівництва споруд, що швидко монтуються;
  • виробництво мобільних будинків різнопланового призначення, відповідно до вимог замовника; виготовлення виробів з металу — огорож, парканів, воріт, решіток;
  • виробництво установок для вивантаження цементу, що призначені для механізації процесу вивантаження цементу з вагонів-хоперів та подачі його в автоцементовози різних моделей.

На підприємстві «ВИМАЛСПЕЦБУД» впроваджено суворий контроль за якістю матеріалів та виготовленої продукції. В розпорядженні компанії — розвинена технологічна інфраструктура, бетонний завод, цех металоконструкцій, будівельна, підйомна та екскаваторна техніка, висококваліфіковані досвідчені фахівці.

Пріоритетний напрямок діяльності — виготовлення металоконструкцій для будівництва споруд, що швидко монтуються. При цьому будівельна компанія надає повний цикл послуг від проектування до безпосереднього зведення об’єктів.

6 (15) (1)

6 (15)

6 (16)

7 (7)7 (15)

IMG_4656

IMG_4662

IMG_4665

IMG_4668

IMG_4669

IMG_4670

IMG_4678IMG_4687

IMG_4718

Вікторія СИДОРОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/