Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
1500 відпрацьованих ламп, що містять ртуть, виявили на Чернігівщині

1500 відпрацьованих ламп, що містять ртуть, виявили на Чернігівщині


Відпрацьовані люмінесцентні лампи виявили на території Чернігівського району. Про це редакції повідомили в Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

18 січня інспектори Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, здійснюючи заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, виявили факт несанкціонованого розміщення люмінесцентних ламп біля с. Кіпті.

Зокрема, в адміністративних межах Кіптівської територіальної громади, з правої сторони автодороги загального користування державного значення М 01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, на земельній ділянці знаходилось близько 1500 відпрацьованих ламп, які містять ртуть, а отже класифікуються як надзвичайно небезпечні відходи.

Осіб, причетних до вищезазначеного порушення встановити не вдалося.

Наразі Інспекцією надано вимогу органу місцевого самоврядування щодо негайного переміщення ламп в спеціально облаштоване місце з подальшою їх утилізацією та вчиняються процесуальні дії для проведення розрахунку збитків за забруднення та засмічення земель відходами. Матеріали будуть передані до правоохоронних органів для встановлення осіб порушників.

У Державній екологічній інспекції у Чернігівській області попереджають, що викинуті відпрацьовані люмінесцентні лампи можуть пошкоджувати й забруднювати довкілля парами ртуті. Це дуже небезпечно для здоров'я людей і навколишнього природного середовища!

Підготувала Марія Плетінь


Обсуждение: 1 коментар

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/