Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

10 аргументів на користь «Булатів» — замість «Оплотів»


Під час нещодавнього засідання РНБОУ, обговорюючи питання якнайшвидшого зміцнення танкової потужності війська, перевагу було віддано модернізації Т-64 замість будівництва нових «Оплотів». Які аргументи перемогли?

Нещодавно Рада національної безпеки та оборони України розглянула державне оборонне замовлення на 2017 рік, яке формуватиметься з урахуванням усіх недоліків, які містило оборонне замовлення минулого року.

«Перш за все наголошую на тому, що 81% державного оборонного замовлення — це є загальний фонд держбюджету. І ми твердо переконані в тому, що на сьогоднішній день цей 81% буде гарантовано профінансовано», — зазначив Петро Порошенко та додав, що в грошовому вимірі близько 9 млрд грн — це кошти загального фонду держбюджету 2017 року, причому фінансування має розпочатися вже зараз, повідомляє прес-служба глави держави.

За розпорядженням Президента формування державного оборонного замовлення здійснюватиметься щонайменше на три роки. Цілком слушною було названо пропозицію щодо закупівлі зразків озброєння та військової техніки в кількості, яка забезпечує так зване оптове переозброєння окремих підрозділів.

Велику дискусію при формуванні державного оборонного замовлення викликала закупівля вітчизняних танків.

«У нас стає вибір: або один «Оплот», або десять глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 чи Т-80. Причому «Оплот» будується щонайшвидше за 18 місяців, а цикл глибокої модернізації Т-80 становить 2,5 місяця. Таким чином у нас постає питання: або танкова рота в повному складі, або один танк», — зазначив Президент та зауважив, що необхідно терміново провести глибоку модернізацію зазначеної техніки для першочергового забезпечення танкових підрозділів у повному обсязі за надзвичайно короткий термін.

Під час засідання також було наголошено на необхідності збільшення експорту української зброї власного виробництва та розробки програми оновлення виробничого фонду оборонних підприємств. При цьому зауважено, що вітчизняне оборонне замовлення виконується на виробничих фондах, рівень зносу яких становить 67%, а на деяких підприємствах — 80%. Тому Президент доручив розробити програму оновлення виробничих фондів, адже без сучасних виробничих потужностей ми не матимемо можливості ефективно конкурувати на світовому ринку і забезпечувати за рахунок зовнішніх замовлень модернізацію та розробку новітніх систем озброєння.

Така практика вже втілена на передових підприємствах оборонпрому, у вітчизняних конструкторських бюро щодо ракетної галузі, літакобудування, бронетанкової техніки.

Вадим КОВАЛЬОВ, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/