Понедельник, 26 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
1 березня народився актор Борислав Брондуков

1 березня народився актор Борислав Брондуков


1 березня 1938 р. у селі Дубова на Київщині народився Борислав Миколайович Брондуков, кіноактор, народний артист України.

Артистом став випадково. Закінчив будівельний технікум, працював виконробом на будівництві. На заводі «Арсенал» став відвідувати репетиції драмгуртка, грав у народному театрі, де й потрапив на очі ректору театрального інституту Миколі Задніпровському.

Закінчив Театральний інститут ім. Івана Карпенка-Карого (1961—1965), працював актором на Київській кіностудії імені Олександра Довженка.

В кіно дебютував у картині Сергія Параджанова «Квітка на камені» (1962). Всього знявся у майже 130-и фільмах: «На вас чекає громадянка Никанорова», «Афоня», «Осінній марафон», «Небезпечні гастролі», «Зелений фургон», «Ми з джазу», «Вій», «Гараж», «Вавілон ХХ», «Людина з бульвару Капуцинів» та інших. Зіграв інспектора Лестрейда у серії фільмів «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона».

Він був майстром епізоду. Вмів подати людський характер багатогранно, у сміховій огранці, з чітким виокремленням внутрішньої, особистої драми. Найбільшу славу актору принесли другорядні та епізодичні ролі комедійного плану. Його називали «українським Чапліним», «першим після Чапліна» та «коміком із сумними очима».

Борислав Брондуков у ролі інспектора Лестрейда. Фото: sherlock.kiev.uа

Як згадував режисер «Афоні» Георгій Данелія: «Найбільша кількість оплесків на зустрічах в кінотеатрах зривав алкоголік, мерзотник і закінчений негідник Федул, якого в нашому фільмі чудово зіграв Борислав Брондуков. В костюмі і гримі Боря був настільки органічним, що коли під час зйомок в ресторані він вийшов на вулицю покурити, швейцар не хотів пускати його назад… А пізніше, коли знімали «Сльози капали», в готелі я у себе в номері раптом почув, що хтось в ресторані співає французькі пісні. Я спустився. Була пізня осінь, народу в ресторані небагато… На сцені з мікрофоном у руці Брондуков співав пісню з репертуару Іва Монтана. І це був не доходяга і алкаш Федул, а елегантний, пластичний і чарівний французький шансоньє».

Народний артист України (1984), перший лауреат Державної премії імені Олександра Довженка (1995).

Борислав Брондуков. Фото: day.kyiv.u

Актор Василь Ліванов співпрацював із Бориславом Брондуковим на зйомках «Пригод Шерлока Холмса та доктора Ватсона»: «Щоб він не грав, хай навіть крихітний епізод, наприклад, у фільмі «Осінній марафон», ви однак не зможете забути цього епізоду. Можете забути сюжет, якісь деталі, – але епізод, який грає Борис, забути неможливо… Він був неймовірно відданим своїй професії, жив її турботами, нічого не робив абияк, хоча вже тоді мав всесоюзну славу».

«Напевно, багато людей лізли в його світ, думаючи, що він в житті такий, як і на екрані, – згадував режисер Олександр Павловський. – А він не такий – він талановита, освічена, інтелігентна людина».

Пережив три інсульти. Останні 6 років провів паралізованим у ліжку.

Помер 10 березня 2004-го у Києві, похований на Байковому кладовищі.

Сергій Горобець

Використані Джерела:

1. Ірина Гордійчук. Український Чаплін – Борислав Брондуков 

2. Олексій-Нестор Науменко. «Борислав сміється».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/