Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Життя у стилі проектного менеджменту для об’єднаних громад Чернігівщини

Життя у стилі проектного менеджменту для об’єднаних громад Чернігівщини


Протягом двох днів 14 та 15 червня представники об’єднаних громад Чернігівщини вчилися писати проекти для залучення інвестицій та зовнішніх джерел фінансування.

Семінар «Розробка та управління проектами регіонального розвитку та транскордонного співробітництва» відбувся у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Як зазначила на початку семінару Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, після створення громада має думати про свій розвиток та залучення інвестиції. І саме для реалізації цих завдань важливо вміти писати проекти та складати заявки. «Наша організація ставить перед собою завдання надати алгоритм підготовки проектів, навчити азам цієї діяльності», — підкреслила вона. За її словами, семінарські заняття покликані допомогти проектним менеджерам громад або спеціалістам, які виконують їхні обов’язки, відпрацювати навички, в першу чергу тих проектів, що подаються до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України для захисту і отримання субвенції на формування інфраструктури.

«Життя у стилі проектного менеджменту — це той принцип, за яким живе сьогодні Європа. А оскільки Україна проголосила себе її частиною, то маємо цим інструментом оволодіти», — пояснив основну мету семінару Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС. Він підкреслив, що європейська бюрократія більш жорстка у своїх вимогах, тож працюючи з міжнародними проектами, треба про це пам’ятати.

«Учасники ознайомилися з основними означеннями та визначеннями, дізнаються про відмінності між «твердими» та «м`якими проектами», існуючі джерела фінансування (вітчизняні та закордонні), що доступні для проектів місцевого та регіонального розвитку, особливості проектів транскордонного співробітництва, історії успіху проектів регіонального розвитку та транскордонних, підходи до правильного формулювання ідеї та ключової проблеми проекту, побудова дерева проблем та дерева цілей», — розповів Володимир Бойко.

За його словами, наприкінці семінару слухачів підведуть до логіко-структурної матриці проектів, дадуть ввідну інформацію і домашнє завдання. Виконати його треба буде до дня початку другого модуля семінару, який відбудеться в середині липня.

Про проекти транскордонного співробітництва учасникам розповів Юрій Вдовенко, директор Центру транскордонного співробітництва. Він зазначив:

«Місцеве самоврядування – це творча діяльність. Проектний менеджмент – це творча діяльність. Тож без натхнення у цій сфері працювати складно. Але слід пам’ятати, що конкурс – це завжди змагання ідей, талантів. Не слід зупинятися якщо перший проект не пройшов, адже ви здобули досвід, який стане в нагоді у майбутньому».

Юрій Вдовенко додав, що системна робота плюс ідеї можуть стати запорукою успішної проектної діяльності громади.

«Я тільки приступила до вивчення проектного менеджменту. Для мене особисто цей тренінг є дуже корисним та цікавим, оскільки у майбутньому планую займатися написанням проектів», — поділилася враженнями Лілія Буракова, радник Любецького селищного голови. Якої теми стосуватиметься перший проект вона не назвала, але зазначила, що вже визначено більше п’ятнадцяти напрямків діяльності, які потребують ідей та чіткого плану дій. «Будемо збиратися громадою і вирішувати які з цих напрямків є найбільш результативними та важливими для нашої громади. Думаю, що одночасно ми будемо писати до десяти проектів. А потім залучати або інвестиції, або власні ресурси, або фонди», — сказала пані Лілія.

Оксана Стельмах


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/