У Києві 23 жовтня, з нагоди відзначення 20 річниці створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відбулася прес-конференція для регіональних засобів масової інформації, під час якої представники Фонду розповіли про історію становлення системи гарантування вкладів в Україні, основні досягнення і виклики.
«Сьогодні Фонд ставить перед собою амбітну ціль – наближення принципів вітчизняної системи гарантування до стандартів Директив ЄС. І мова не тільки про підвищення гарантованої суми відшкодування, а і про розширення гарантій, удосконалення банківського нагляду, запровадження Фондом механізмів раннього втручання. Це разом із удосконаленням роботи судової і правоохоронної системи дозволить підвищити довіру українців до банківської системи та не допустити повторення масштабів уже пережитих криз», – повідомив Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду.
Журналістам також представили програми, що реалізуються Фондом задля підвищення фінансової обізнаності громадян, та презентували серію нових освітніх відеороликів.
Ще одним важливим чинником відновлення довіри до банків та забезпечення стабільності банківської системи є підвищенням рівня фінансової обізнаності українців, що є одним із ключових завдань Фонду, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
«44% українців найбільше довіряють телебаченню як каналу отримання інформації про фінансові послуги. Другий за рівнем довіри канал – Інтернет, йому довіряють 38%. Це – результат загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом наприкінці 2017 року. Аби українці отримували інформацію про систему гарантування через ті канали, яким довіряють, ми, за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», розробили серію освітніх відеороликів. Повні відео розміщені на сторінці Фонду в мережі Youtube. Та уже найближчим часом ми будемо звертатися до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення із закликом визнати ці ролики соціальною рекламою та демонструвати їх на телебаченні», – розказала провідний фахівець із зв’язків з громадськістю Людмила Шапран.
Крім того, зараз Фонд налагоджує роботу із проведення спеціалізованих тренінгів з фінансової грамотності для різних цільових аудиторій – від учнів загальноосвітніх шкіл до слухачів університетів «третього віку».
«Фонд намагається максимально поєднати різні формати подачі інформації, аби задовольнити потреби якомога ширшої аудиторії. Приміром, у розділі «Фінансова просвіта» на офіційному сайті Фонду розміщено інтерактивний он-лайн курс з фінансової грамотності, пройти який і перевірити рівень своїх знань може кожен охочий. У цьому ж розділі зібрано практичні поради та інформаційні брошури, які можуть стати у нагоді як вкладникам, так і позичальникам банків. Ще один напрямок нашої роботи – підготовка спеціалізованих тренерів з фінансової грамотності. На сьогодні уже понад 20 фахівців Фонду пройшли відповідне навчання та вже проводять тренінги у різних регіонах країни», – розповіла провідний професіонал сектору фінансової грамотності Олеся Шніцер.
Участь у прес-конференції взяли представники 24 засобів масової інформації із восьми областей країни.