Четверг, 21 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Заводячи автомобіль, кожен водій прискорює зміну клімату


Щоразу, заводячи двигун автомобіля, кожен водій прискорює зміну клімату – адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло.

Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже зараз: тануть льодовики, підвищується рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрям. Голодують білі ведмеді – крига, на якій вони полюють, з’являється на місяць пізніше і тане раніше, ніж півстоліття тому. Стійких до холоду тварин витісняють більш теплолюбні, як це відбувається з пінгвінами Аделі, – їхня кількість протягом останніх 30 років зменшилась на 66 відсотків.

В ряді європейських міст впроваджуються обмеження використання персональних автомобілів для повсякденної їзди по місту. Але, при цьому, розвивають зручний та комфортний громадський транспорт, велосипедну інфраструктуру, пішохідні зони.

Саме тому 22 вересня у світі відзначають Всесвітній день без автомобілів або як його ще називають Європейський день пішоходів.

День без автомобіля — символічна акція міжнародного рівня, що показує можливі альтернативи цьому транспортному засобу.

Вперше цей день відзначили в 1998 році у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію запозичили інші європейські країни та міста, останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США).

В Європі, як правило, в цей день забороняється їздити на автомобілях, мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, створити максимально комфортні умови, аби кожен автомобіліст якомого рідше повертався до свого автомобіля сприяти розвиткові альтернативних видів пересування.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначають, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах України.

Останнім часом, в акції «День без автомобіля», кожного року, беруть участь понад 100 мільйонів людей у понад 1,5 тис. міст світу.

Жителі Європи, так само як і в розвиненому світі, до Дня без автомобіля ставляться цілком серйозно і відповідально.

Наростаюча популярність Всесвітнього Дня без автомобілів цілком зрозуміла. Крім того, багато хто з нас вже зараз розуміють, що двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на перероблених нафтопродуктах, є безліч прекрасних і перспективних альтернатив. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі — велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!

Володимир Свердлов,

директор Регіонального ландшафтного парку  «Ялівщина», м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/