Субота, 22 Лютого 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Завершується облік диких тварин у мисливських дільницях

Завершується облік диких тварин у мисливських дільницях


Облік диких звірів завершився у мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» Державного підприємства «Ліси України».

Взимку в мисливських угіддях традиційно відбувається облік диких тварин. Це дуже важлива  й відповідальна робота, яка допомагає оцінити чисельність диких тварин та їх поширення на території дільниць. Більше того, це своєрідний підсумок річної роботи мисливської дільниці.

У лютому облік диких звірів завершили у Мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України». Цю мисливську дільницю з 2011 року очолює досвідчений і вмілий керівник Микола Анатолійович Голуб. Він і розповів, що площа дільниці чималенька: 81 тисяча гектарів мисливських угідь, з них — 48 тисяч лісових угідь, а решта — водно-болотні та польові.

— Одним із пріоритетних напрямків роботи нашої дільниці в холодну пору року є підгодівля диких тварин. Бо тваринам важко знаходити корми взимку. Тож до сезону холодів ми традиційно створювали кормову базу. Зокрема заготовили 45 тон сіна. Окрім того, лісова охорона та єгері лісництва у сезон заготовляють кропиву, березові та дубові віники. 

 Також закуповували корми для диких тварин у місцевої агрофірми «Козацька». Це 80 тон зерна кукурудзи, близько 60 тон кукурудзяного силосу, також купували ячмінь. До речі, агрофірма «Козацька», де головує Віктор Григорович Гала, надає спонсорську допомогу  нашій мисливській дільниці зерновими відходами кукурудзи, — розповів Микола Анатолійович Голуб.

Микола Голуб

Доглядають за звірами та підвозять корми — старший єгер Олександр Жадан та єгері В'ячеслав Кожухарь й Анатолій Забіяка.

До речі, працівники дільниці не тільки дбають про те, щоб звірі не були голодними взимку, а ще й намагаються запобігати поширенню небезпечної хвороби — сказу. Для цього регулюють чисельність вовків та лисиць.

У Мисливській дільниці Конотопського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України» вже підбили підсумки обліку диких тварин: чисельність зубрів — 68, лосів — 44, оленів благородних — 170, кабанів — 210, косуль — 600.  А нещодавно до мисливської дільниці із мисливського господарства, що у Київській області (Залісся), завезли для розведення ланей. Нині їх 8 голів.

Але особлива гордість не тільки мисливської дільниці, а й всієї Сумщини загалом — це зубри. Їх історія в цій місцевості сягає 1982 року. На території мисливської дільниці навіть є водойма для напування зубрів. Це озеро площею 1.5 гектара. Особливість його в цілодобовій роботі аератора, який постійно подає кисень, завдяки чому водойма не замерзає. Тому на озері зимують качки, гуси й лебеді.

До речі, в Україні зубри є лише на Сумщині, Вінниччині та Закарпатті.

Микола Голуб розповів, що проводити облік диких звірів було непросто. Бо війна, яка, на жаль, досі відбувається в Україні, впливає також і на тваринний світ. Вибухи й часті прольоти «шахедів» порушують звичну лісову тишу, впливають на популяцію тварин та їхнє існування загалом. Через неспокій тварини постійно мігрують, саме тому їх було важко рахувати й фотографувати.

Проте нині випало чимало снігу, що допомогло у справі обліку тварин. Адже вони залишили свої «автографи», тобто відбитки копит або лап на снігу.

Окрім цього способу підрахунку тварин використовували й найбільш перевірений спосіб — фотопастки. Саме завдяки фотопасткам можна достовірно порахувати, яка кількість тварин підходила до годівниць.

Микола Олексієнко,  фото автора


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/