Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Захищаючи інтереси бізнесу, українська влада йде на конфронтацію з європейськими країнами

Захищаючи інтереси бізнесу, українська влада йде на конфронтацію з європейськими країнами


Хорватія не імпортуватиме українське зерно, проте готова й надалі надавати свої порти для транзиту. Про це заявив прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, повідомляєAgravery.com.

«Позиція і бажання Хорватії полягає в тому, що ми є транзитною країною, а не країною, яка отримує величезну кількість українського зерна, яке дешевше за наше, що означало б скруту для наших фермерів», — сказав Планковий.

На запитання, чи запровадить Хорватія заборону на українське зерно, як Польща, Угорщина і Словаччина, Пленкович не відповів, але повторив, що хорватські порти сприяють перевезенню українського зерна до третіх країн.

Як повідомлялося, 7 вересня Україна почала експортувати зерно через морські порти Хорватії. У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. Єврокомісія оголосила 15 вересня, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина заявили про рішення одноосібно блокувати імпорт української агропродукції та припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

19-20 вересня 2023 року повинна убла відбутися зустріч президентів України та Польщі в рамках Генеральної Ассамблеї ООН в Нью-Йорку. Але зустріч не відбулася. ЗМІ пишуть, що Президент Польщі Дуда, перебуваючи у США, назвав Україну «потопельником, що тоне», і Польщі слід вести себе так, щоб «потопельник не потягнув на дно і Польщу». Нагадаємо, що напередодні Генассамблеї, Україна подала скаргу до Світової організації торгівлі щодо Польщі, Угорщини та Словаччини на їх рішення блокувати імпорт українського зерна.

Схоже, хтось в Україні розігрує «ворожу» карту, аби вбити клин між дружніми стосунками Польщі та України. Цим, звичайно, неодмінно скористається ворожа для нас країна — росія.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/