Українські підприємці не зможуть заощадити на електроенергії, повідомляє bilahata.net за посиланням на UBR (Український бізнес-ресурс).
Черговий етап впровадження ринку електроенергії «підклав свиню» вітчизняним підприємцям. З січня 2019 року в країні не діє нічний корпоративний тариф на електроенергію, який встановлював для постачальників НКРЕКУ. Він дозволяв бізнесу купувати енергію в період з 11 вечора до 7 ранку з 70% знижкою.
Замість цього з початку року вартість електроенергії визначає прямі угоди між постачальниками і споживачами. В ідеалі, тариф повинен вираховуватися кожну годину. У пікові години він підвищується, в період незначного споживання — падає. Однак для цього бізнесу як мінімум потрібно встановити «розумний» обліковий прилад, вартість якого коштує від 50-60 тис. грн.
Так і енергомодернізація, якою бізнесменам рекомендують займатися постачальники, щоб не переплачувати за електроенергію, обійдеться в копієчку. Якби там не було, які б варіанти не пропонували, відтепер виникла для багатьох не дуже приємна дилема: вкластися в енергоефективність вже зараз, чи переплачувати потім за високими тарифами. Причому в обох випадках додаткові витрати так чи інакше вплинуть на вартість продукції. Особливо це стосується «продуктовиків» — хлібопекарів, молочників і т.д. Бо ж їх виробничий цикл в принципі закладений на роботу у нічну зміну.
Втім, заспокоюють експерти, теоретично до катастрофи справа дійти не повинна. Адже енергетики і самі зацікавлені в стимулюванні споживачів користуватися електрикою вночі. Та й сама суть відкритого ринку передбачає, що постачальники будуть боротися між собою за гаманці бізнесменів. Ось тільки далеко не всюди в Україні у споживачів є вибір.