27 червня 2017 року напередодні державного свята – Дня конституції України фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області завітали до військової частини 3066 Національної гвардії України.
З військовими 3-го стрілецького батальйону зустрілися начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, начальник Управління державної реєстрації В'ячеслав Хардіков, начальник Управління державної виконавчої служби Сергій П'ятниця, начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Людмила Кузьміна, начальник відділу персоналу Наталія Курганська, начальник відділу з питань нотаріату Оксана Железняк, завідувач сектору з питань запобігання і виявлення корупції Андрій Трубенок.
«Захищати та бороти людське життя, права, свободи, законні інтереси громадян, суспільства, держави від злочинних та інших протиправних посягань, охороняти громадський порядок та забезпечувати громадську безпеку — це ті завдання, що стоять перед військовими щодня. Ваша робота складна і відповідальна, вимагає постійної дисципліни і фахової підготовки», — звернувся до військових начальник управління юстиції Олег Трейтяк.
Він розповів про етапи реформування органів юстиції, становлення системи надання безоплатної правової допомоги на Чернігівщині, впровадження новацій та пілотних проектів Мін’юсту, діяльність місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги та бюро, а також запуск всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО».
«Метою нашого візиту є розширення правової обізнаності військовослужбовців, надання юридичних консультацій та роз’яснень з питань чинного законодавства України», — зазначив керівник територіального управління юстиції.
Профільні заступники та керівники структурних підрозділів управління поінформували бійців про напрямки роботи органів юстиції області, зокрема зупинились на питаннях державної реєстрації нерухомості та бізнесу, проведення змін у системі примусового виконання судових рішень та рішень інших органів, надання нотаріальних послуг державними та приватними нотаріусами, проходження конкурсних відборів на вакантні посади в апараті управління, дотримання вимог антикорупційного законодавства, діяльності громадських приймалень та виїзних консультативних пунктів тощо.
Зацікавила молодих, не одружених юнаків, інформація про можливість проведення державної реєстрації шлюбу за 24 години. Представники управління юстиції розповіли, що треба зробити нареченим, для того щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, зазначили переваги такої реєстрації.
За нагоди військові поспілкувалися з правниками з особистих питань. Здебільшого запитання стосувалися виконавчого провадження та спадкового законодавства, а саме: механізму накладення арешту на майно боржника, порядку оформлення спадщини за заповітом, особливостей посвідчення договору дарування житлового будинку та земельної ділянки.
Марія Плетінь