Понеділок, 5 Травня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Ювілей душі і пісні» Володимира Коцура — у Чернігові

«Ювілей душі і пісні» Володимира Коцура — у Чернігові


Ювілей душі і пісні відзначив на сцені обласного філармонійного центру заслужений діяч мистецтв України, художній керівник та головний диригент Чернігівського академічного народного хору Володимир Коцур.

3 травня 2025 року до 65-річчя Володимира Коцура народний хор представив глядачам велику концертну програму “Ювілей душі і пісні”. 

Володимир Коцур — одна з найяскравіших постатей на українській хоровій сцені. Були роки навчання, були роки роботи з різними музичними колективами... Але коли по закінченню Київської консерваторії (нині — Національна музична академія України) Володимира Коцура запросили бути хормейстером Чернігівського народного хору, то справді розпочалася “історія любові на все життя”.  

Останні двадцять років Володимир Коцур очолює один з провідних вітчизняних хорових колективів. У Чернігівському академічному народному хорі найповніше розкрилися його невичерпна енергія митця, його рушійна заповзятість, його творча безутомність. І кожна нова концертна програма, кожен новий проєкт щоразу підкреслюють: Чернігівський академічний народний хор — творча майстерня людей, покликаних оберігати безцінний скарб — нетлінну українську культуру. 

У програмі “Ювілей душі і пісні” лунали пісні, написані Володимиром Коцуром, його обробки народних творів, були представлені популярні вокально-хореографічні та інструментальні композиції з репертуару народного хору. І кожен номер — це своєрідна віха, новий штрих у творчому портреті митця. “Калинонька”, “Гулять хлопцям хочеться”, “Понад ставом стежечка”, “Сон древнього собору”, “Ой гиля, гусоньки, на став”, “Ода Чернігову” — ці композиції вже увійшли до скарбниці національної культури. 

Композицію “Ой гиля, гусоньки, на став” артисти хору присвятили памяті свого колеги – видатного артиста, балетмейстера Віктора Войникова, чиє творче життя було пов’язане з Академічним народним хором. У час війни митець став на захист Батьківщини, долучившись до ЗСУ, і загинув під час виконання службових обовязків кілька днів тому.  

“Не було в історії України покоління, в якому чоловік не змушений був взяти до рук зброю — захистити свою родину, свій рідний край, свою Україну”, — підкреслюють артисти народного хору. І тема героїчної боротьби українців за свою незалежність широко представлена в репертуарі колективу.

У проєкті “Ювілей душі і пісні” глядачам було презентовано відеопроєкт Академічного народного хору “Шабелина”, створений завдяки обласній Програмі сприяння функціонуванню української мови як державної у Чернігівській області на 2023—2028 роки за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА.  

Щирими оплесками зустрічала публіка кожен номер програми. І в кожному аплодисменті лунала вдячність ювіляру за його творчість, за його мистецьку міць. 

З ювілеєм, маестро! І — многая літа! 

За інформацією Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/