«Вища освіта в Європейському Союзі: міф чи реальність. Основні тренди та виклики для українських студентів». За такою назвою 22 лютого у Чернігівському Дискусійному клубі відбувся «круглий стіл».
В процесі обговорення взяли участь викладачі учбових закладів, студенти та представники громадських організацій.
Під час розгляду питань, що відносяться безпосередньо до навчального процесу, були порушені проблемні аспекти стосовно навчання за кордоном не лише студентів учбових закладів, а й голів місцевих органів самоврядування Чернігівщини, яким доводиться переймати позитивний досвід за кордоном.
− Якщо ми хочемо йти в Європу, то повинні почати робити зміни з себе, а не лише корити владу, − висловила свою думку Марина Коваленко, студентка Чернігівського Національного технологічного університету, яка навчалась у Польщі.
Кандидат філософських наук, доцент Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Ірина Соломаха, аналізуючи багаторівневий учбовий процес щодо отримання освіти за кордоном, зауважила: − Україна, як жінка, якщо її ще кудись запрошують, то це добре. Якщо перестали кудись запрошувати – щось треба з собою робити.
Про проблемні питання, які не зовсім позитивно впливають на окремі нюанси щодо переймання досвіду за кордоном, говорив не один учасник круглого столу.
− Десять голів місцевих рад їздили до Баварії, аби перейняти тамтешній досвід, але потім, вже у вересні, усіх цих голів переобрали… Це свідчить про те, що щось треба змінювати відносно підготовки та набору груп для виїзду за кордон в сенсі ефективності поїздок, − зазначив Володимир Бойко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Детально про обговорення навчального процесу дивіться у відео.