Чоловіки-трудоголіки набагато краще й частіше задовольняють своїх партнерок, ніж менш активні на роботі чоловіки. Такого висновку дійшли психологи під час свого дослідження.
Про це розповіла редакції для читачів чернігівський психолог Валентина ШИБИРИН.
Дослідження, яке провели психологи Американської психологічної асоціації, засвідчило, що трудоголіки є найпалкішими коханцями. Ці дані спростували попередні висновки, що жінки свідомо виходять заміж за чоловіків, які повністю віддаються роботі, заради грошей, нехтуючи при цьому фізичним та емоційним задоволенням. Виявилося, що дружини трудоголіків максимально використовують невеликий час, який чоловіки проводять удома. Професор психології Джонатан Шварц заявив, що вони були здивовані результатами дослідження майже сотні пар, за якими стежили близько року.
«Попередні дослідження свідчили, що дружини трудоголіків незадоволені якістю їхніх стосунків, — сказав Шварц. — Але ніхто не запитував їх про сексуальне життя. А воно є на дивно повноцінним».
Незначно зайняті на роботі чоловіки (особливо якщо їхні кохані працюють більше, ніж вони) засвідчили під час опитувань найнижчий рівень сексуального задоволення. Так само, як і їхні жінки.
А постійні партнерки зайнятих чоловіків виявилися дуже задоволеними своїм сексуальним життям. «Усі ми багато працюємо, але багато трудоголіків намагаються заповнити (в сексуальному плані) згаяний час, коли повертаються додому, — сказала Імельда Буш, яка працювала в команді професора. — Такі сплески сексуальної активності відіграють дуже важливу роль у сімейному житті трудоголіків. Оскільки ті, хто дружин не задовольняє, потрапляють до статистики розлучень».
Інші психологи застерігають колег від поспішних висновків. Наприклад, каліфорнійський учений Деббі Тен сказав: «Небезпека полягає в тому, що такі чоловіки можуть бути активними і зрілими, ведуть активне сексуальне життя, але в них відсутній емоційний зв’язок із партнером. Якщо людина на роботі хоче бути господарем всесвіту, то таку саму роль вона виконуватиме вдома. А це не сприяє нормальному сімейному життю».
Психолог Валентина ШИБИРИН, м.Чернігів