Ягідному на Чернігівщині потрібно ще 216 мільйонів гривень. Та чи будуть ці кошти ‒ наразі невідомо. Адже не все залежить і від влади. Є на те об’єктивні причини.
‒ Якщо війна затягнеться і буде погіршення на фронті, то й ці кошти можуть не надійти, бо підуть вони на оборону, ‒ каже заступниця міністра інфраструктури України Олександра Азархіна. ‒ Фактично бюджет цьогорічний не має видатків на відновлення.
Село Ягідне на Чернігівщині — одне з символів жорстокості та без людяності армії рф. Навесні 2022-го окупанти протягом 28 днів утримували в підвалі школи 366 людей, 11 з них померли прямо там. Тим, хто вижив, повертатися було нікуди: практично всі хати росіяни спалили.
‒ У нас нічого не залишилося. Як вийшли з підвалу і побачили, що будинку нашого не має і все розбито ‒ жах охопив, ‒ пригадує Ольга, жителька Ягдного. ‒ Але у нас з’явилася надія, що ми колись відродимося з попелу, надія на нашу перемогу. І щоб був мир! Й оцього монстра російського, хворого на всю голову, щоб загнали в кут і знищили. Щоб вся ця «рашка» пішла на свої землі і не чіпала нас інколи.
‒ Ми хочемо, щоб світ побачив, що вона така за нація, що воно за люди, оці рашисти? ‒ висловлює думку Іван, сторож школи у Ягідному.
Детальніше ‒ у відеосюжеті DW Ukrainian: