Результати перевірок ринку підакцизних товарів свідчать, що останнім часом у продажу побільшало фальсифікованих алкогольних напоїв.
Про це повідомляють у с екторі комунікацій відділу організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області.
Відомо, що податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами (акцизний податок) йде на розвиток інфраструктури міст, міських та селищних рад. Торгуючи нелегальною продукцією, ділки «набивають грішми» власні кишені. Звісно ж, фальсифікат не обліковується і податок до бюджету не сплачується.
Не меншу небезпеку торгівля алкогольним сурогатом становить для здоров’я споживачів. І не лише тих, хто надмірно споживає оковиту. Але й для тих, хто купує горілчані вироби для святкового застілля. Практично за кожним виявленим фактом виробництва чи торгівлі підпільними алкогольними напоями зразки вилученої продукції передаються на експертизу. Досить часто висновки експертів невтішні – продукція становить загрозу для життя людей.
Не зайве додати, що така продукція виготовляється без дотримання елементарних санітарних норм. Здебільшого, підпільні цехи маскуються в гаражних чи підвальних приміщеннях. Сировина зберігається в бочках та каністрах з під отрутохімікатів. Пляшки, в які розливається оковита, не лише не стерилізуються, але навіть елементарно не миються проточною водою. Доповнюють картину підпільних цехів – безлад і бруд.
Потім на пляшки з небезпечним сурогатом наклеюються гарні етикетки (досить часто відомих виробників горілчаних виробів). Приваблюють ділки довірливих покупців трохи нижчою ціною, ніж коштує якісна продукція.
Висновки очевидні – громадяни зацікавлені допомогти контролюючим структурам навести порядок на ринку алкогольної продукції. Споживачі мають платити гроші за якісний товар, а податки повинні надходити до бюджетів.
Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Ігор Пирог, працівниками Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом минулого року виявлено та задокументовано 45 фактів торгівлі фальсифікованими алкогольними напоями на суму 816 тисяч гривень. Найбільше таких випадків — у Борзнянському, Козелецькому, Корюківському районах та у Чернігові.
Вже більше двох місяців триває операція «Акциз 2016». Її мета — очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції, збільшення надходжень акцизного податку до бюджету.
В ході операції проведені 63 перевірки суб’єктів господарювання щодо виробництва та обігу підакцизних товарів. Виявлено 76 порушень на суму близько 500 тисяч гривень. Зокрема, виявлені 3 факти торгівлі фальсифікованими алкогольними напоями в картонних 10-літрових пакетах. Як засвідчили наслідки експертизи, при вживанні така продукція смертельно-небезпечна.
Під час операції «Акциз-2016» співробітники оперативного управління склали 4 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері обігу підакцизної продукції.
За матеріалами оперативного управління виявлено 3 кримінальних правопорушення, відповідальність за які передбачена ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), у тому числі 1 – за ч.3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу життю та здоров’ю людей).
З незаконного обігу вилучено спирту та алкогольних виробів на суму понад 146 тисяч гривень.
Не зайве нагадати, що штрафна фінансова санкція за торгівлю фальсифікованою алкогольною продукцією становить від 17 тисяч гривень.
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до громадян з проханням – повідомляти про факти підпільного виробництва та продажу фальсифікованої алкогольної продукції. Звертайтеся до органів ГУ ДФС у Чернігівській області за телефоном чергової частини – 652-911 та у письмовій формі за адресою: Головне управління ДФС у Чернігівській області, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.
За кожним фактом буде проведена перевірка.
Лідія Фальчевська