Пятница, 24 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як впливають гідрометеорологічні умови на економіку Чернігівщини


Особливості гідрометеорологічних умов листопада 2016 р. та їх вплив на діяльність основних галузей економіки Чернігівської області.

Протягом листопада переважала прохолодна, часом холодна, погода з опадами в окремі дні. Часом відмічалися тумани, налипання мокрого снігу, утворення слабкої ожеледі, на дорогах ожеледиці. 29 листопада утворився сніговий покрив висотою 1-4 см.

Періоди похолодання зареєстровані 1-5, 11-17, 22-24 та 29-30 листопада. У ці дні середньодобова температура повітря була на 1-8º нижчою середніх багаторічних значень або близькою до неї. У решту днів температури перевищували багаторічні значення на 1-7º.

Середньомісячна температура повітря склала 0,0-0,4º тепла, місцями у північно-східних та східних районах 0,6-0,7º морозу, на 0,8-1,0º нижча середніх багаторічних значень. Максимальна температура повітря підвищувалась до 10-15º тепла, мінімальна знижувалась до 12-16º морозу, на поверхні ґрунту до 13-20º морозу.

11 листопада у північній частині, 12-13 листопада у південній частині області середньодобові температури повітря перейшли через +0º, на 8-13 днів раніше звичайного.

За останні 40 років спостережень дещо подібним за температурним режимом листопад був у 1984 році.

Опади відмічались у вигляді мряки, дощу, снігу та мокрого снігу.

Кількість опадів за місяць дорівнювала 37-59 мм (71-104% від норми).

Часом тумани, налипання мокрого снігу, слабка ожеледь, ожеледиця на дорогах ускладнювали роботу енергетиків, зв'язківців, комунальників та транспортників.

12 листопада на посівах озимих культур відмічалось припинення вегетації, на 4-8 днів пізніше середніх багаторічних дат. На час припинення вегетації посіви озимих знаходилися переважно у фазі 3-го листка та кущіння, утворення вузлових коренів, місцями сходів. Озимий ріпак знаходився у фазі 1-го справжнього листка. Загальний стан рослин переважав задовільний та добрий.

Запаси продуктивної вологи на полях озимих, станом на 8 листопада в орному шарі ґрунту, сформувалися на рівні добрих та відмінних (35-53 мм), у метровому шарі ґрунту – на рівні добрих (180-202 мм), місцями у південно-східних та північних районах на рівні задовільних (132-151 мм).

Протягом листопада на великих річках області спостерігались коливання рівнів води з добовою інтенсивністю 1-14 см. У третій декаді з'явились льодові явища у вигляді заберегів, шугоходів, льодоходів.

На р. Десні біля м. Чернігова рівень води за місяць підвищився на 50 см і на 8 годину 30 листопада становив 218 см над нулем поста.

meteo-1meteo-2

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/