Спорт та робота фахівців Центру соціальних служб: як в Коропській громаді працюють над ментальним здоров’ям.
«Зараз дітям важко. Їх треба відволікти не тільки від гаджетів, а й від війни. Краще, ніж спорт, складно придумати», — каже тренер Атюшинської команди Анатолій Приходько.
Дев'ять команд з футзалу з’їхалися до Коропа на другий етап «Всеукраїнських шкільних ліг Пліч-о-пліч», що проводяться за ініціативи Президента України Володимира Зеленського.
До тренування та відкриття змагань долучився і заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Командні види спорту – це те, що гуртує, вчить відповідальності не лише за себе, а й за товаришів. Зараз, як ніколи в усьому треба стояти пліч-о-пліч», — наголосив Іван Ващенко.
У запеклій боротьбі найспритнішими виявилися гравці команди з Коропа, «срібло» — у Риботина.
Принагідно заступник голови ОДА ознайомився із роботою служб, що мають у своєму функціоналі послуги для ветеранів/ветеранок та членів їх родин. Зокрема у місцевому ЦНАПі з початку року надано понад 40 таких послуг. Активно працює в громаді й Центр соціальних служб.
«Відразу за психологічною допомогою звертається мало людей. Пояснення цьому, на жаль, не відсутність потреби, а стереотипи – це не на часі; хлопці там життя віддають, а я ото на балачками розважатимуся, — роз'яснює директорка Центру Алла Шаповал. — Однак, до Центру приходять члени родин військовослужбовців, щоб оформити супровідні документи. І вже у ході спілкування з фахівцями з’ясовується потреба у психологічній допомозі. А головне – фахівцям вдається переконати відвідувачів не відмовлятися від такої допомоги».
Наразі Центр потребує ще одного соціального працівника, а також шукає можливості розширення матеріально-технічної бази. До слова, наразі установа – у пілотному проєкті формування життєстійкості, що є частиною ініціативи Першої Леді «Ти як?».
За інформацією Чернігівської ОВА