Європейська Комісія розглядає можливість перегляду окремих товарних квот на українську аграрну продукцію.
Що це дасть українським аграріям? Про це розповідає нашим читачам Андрій Забловський, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні.
Встановлення безмитних тарифних квот ЄС передбачено для 36 видів товарів (яловичина, свинина, м’ясо баранини, м’ясо птиці, молоко, вершки, йогурти, зернові, висівки, мед, цукор, крохмаль, гриби, часник, солод, виноградний і яблучний соки, вершкове масло, цигарки, етанол, яйця та альбуміни, інші). При чому по чотирьох видах встановлено додаткові обсяги.
За даними Єврокомісії, за перший квартал 2017 року Україна уже вичерпала експортні квоти до ЄС на мед, крупи, цукор, оброблені томати, кукурудзу, виноградний та яблучний соки.
Крім того, станом на початок квітня цього року повністю використана піврічна квота на безмитний експорт вершкового масла і квота на другий квартал по м'ясу птиці.
На 86% використана квота на експорт пшениці і 74% на солод і пшеничну клейковину.
Як помітно із офіційної статистики, традиційно найбільше вибираються експортні квоти на постачання агропродовольчої продукції. Це пов'язано з стабільно високим попитом на ці види товарів та невеликим обсягом квот на їх експорт до країн ЄС.
Так, за даними МінАПК, обсяг квоти на експорт на ринок ЄС українських оброблених томатів на 2017 рік складає 10 тис. т, меду – 5,2 тис. т, цукру – 20 тис. т, круп і борошна – 6, 6 тис. т, виноградного і яблучного соків – 12 тис. т, кукурудзи – 400 тис. т, вівса – 4 тис. т, м’яса птиці – 16,8 тис. т.
Окремі квоти дуже швидко вичерпуються. Саме тому питання їх перегляду у бік їх збільшення на сьогодні надзвичайно актуальне. Насамперед мова про мед, крупи, цукор, оброблені томати, кукурудзу, виноградний та яблучний соки.
VoxConnector, спеціально для видання bilahata.net
Фото agropolit.com