Держенергонагляд продовжує активну роботу щодо оцінки готовності теплових господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020—2021 років (далі – ОП).
Зі свого боку, представники Управління Держенергонагляду у Чернігівській області взяли участь у роботі комісій з визначення стану готовності об’єктів до роботи в ОП: Територіального центру соціального обслуговування, Сектору культури і туризму Прилуцької РДА, Сектору культури Борзнянської РДА, Прилуцького фахового медичного коледжу, Прилуцького навчально-реабілітаційного центру, ТОВ «Ліки України», КНП «Прилуцький обласний будинок дитини «Надія», Відділу освіти Козелецької РДА тощо.
Під час роботи у комісіях Управлінням було оглянуто 50 об’єктів та підписано 27 Актів готовності.
Представниками Управління Держенергонагляду у Львівській області здійснено моніторинги підготовки теплових господарств теплопостачальних організацій ТзОВ «Золочівенергоресурс» та ТзОВ «Золочівенергоінвест».
ТзОВ «Золочівенергоресурс» має на своєму балансі 3 котельні, які забезпечують тепловою енергією житловий будинок, 2 дошкільні навчальні заклади та 5 середніх шкіл.
ТзОВ «Золочівенергоінвест» має на своєму балансі 3 котельні, які забезпечують тепловою енергією дошкільний навчальний заклад, середню школу та професійно-технічне училище. Котельні цих теплопостачальних організацій працюють на твердому паливі.
За результатами заходів, системи теплопостачання цих підприємств визнано готовими до роботи в ОП та погоджено Акти готовності до роботи в ОП (далі – Акт готовності).
З метою покращення експлуатації систем теплопостачання та у порядку підготовки до ОП Управлінням було рекомендовано усунути наступні порушення чинної нормативно-технічної документації:
·пронумерувати відповідно до схеми теплових мереж запірну арматуру котелень;
·позначити стрілками напрям руху теплоносія на тепловій ізоляції трубопроводів теплових мереж котелень;
·поновити теплову ізоляцію на окремих ділянках теплових мереж котельні ТзОВ «Золочівенергоресурс» по вул. Шашкевича та вул. Академіка Павлова;
·провести протиаварійні тренування операторів котелень, результати їх проведення відмітити у журналі протиаварійних тренувань.
Зі свого боку, представниками Управління Держенергонагляду у Херсонській області проведено моніторинги з питань готовності об'єктів теплового господарства у частині технічної експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж до роботи в ОП на теплових об’єктах ТОВ ДП «Теплотехсервіс» та ТОВ «ГК «Теплотехніка». Під час заходів було виявлено 15 зауважень щодо технічного стану теплових мереж, про що було складено відповідні довідки.
Водночас у Чернівецькій області представники Управління Держенергонагляду здійснили моніторинг надійності теплопостачання та стану підготовки до ОП Чернівецького багатопрофільного ліцею №4, що в обласному центрі.
За результатами проведеного заходу було надано консультативну допомогу щодо покращення технічного стану, надійності роботи теплового обладнання та стану підготовки навчального закладу до ОП. Зокрема, було рекомендовано:
·проводити періодичну перевірку знань Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж відповідного персоналу за участю представника Держенергонагляду;
·відновити ізоляцію трубопроводів теплового вводу біля стіни будівлі;
·вести журнал дефектів і проведених ремонтів;
·встановити оперативну схему теплового вузла;
·розробити інструкції з охорони праці та пожежної безпеки під час роботи у тепловому пункті;
·розробити інструкції з експлуатації, ремонту та ліквідації аварій систем теплоспоживання.
Також Управлінням надано консультації та рекомендації щодо складання і дотримання температурного графіка системи опалення для забезпечення температурного режиму у приміщеннях навчального закладу та економії палива.
На Полтавщині станом на 15 жовтня представниками Управління Держенергонагляду підписано 519 Актів готовності суб’єктів господарювання. Зокрема, по 2 066 об’єктам:
·132 – джерела теплової енергії (100 %);
·987 – медичні та лікувальні заклади (100 %);
·496 – дошкільні навчальні та інші дитячі заклади (99 %);
·132 – школи (97,8 %);
·162 – професійні та вищі навчальні заклади (77,9 %);
·225 – інші заклади соціального призначення (70,3 %);
·12 – промислові (28,57 %);
·52 – інші (1,28 %).
Крім того, до Управління Держенергонагляду в Одеській області станом на середину жовтня надійшло 9 звернень від теплопостачальників щодо участі інспекторів у роботі комісій з перевірки готовності теплового господарства до ОП. Складено 6 Актів готовності (оглянуто 191 джерело і 104 ЦТП) та 6 довідок з рекомендаціями щодо усунення 28 недоліків. По 3 зверненням триває робота комісій з перевірки готовності теплових господарств до роботи ОП.
Водночас представники Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області взяли участь у роботі комісій з перевірки стану готовності до роботи в ОП КП «Тепловик» (смт Теофіполь) та КП «Славутське житлово-комунальне об’єднання» (м. Славута). За результатами роботи комісій підприємствам видано Акти готовності.
Крім того, представники Управління Держенергонагляду у Вінницькій області з початку жовтня взяли участь у роботі 37 комісій з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. Під час моніторингів комісіями зауважень не виявлено та видано відповідні Акти готовності.
Зі свого боку, у Донецькій області інспекторами Управління перевірено стан готовності до роботи в ОП 3 котелень, за якими підписано Акти готовності. Водночас підписано 2 Акти готовності теплових господарств до роботи в ОП по теплопостачальним організаціям.
Також представники Управління перевірили стан готовності теплових господарств 8 суб’єктів господарювання (споживачів соціальної сфери: лікарні, дошкільні навчальні заклади, заклади освіти) до роботи в ОП. Було підписано 35 Актів стану готовності по об’єктам споживачів з висновком «теплове господарство підготовлено», а саме:
— медичні та лікувальні заклади – 10;
— дошкільні навчальні та інші дитячі заклади – 6;
— школи – 8;
— професійні та вищі навчальні заклади – 6;
— інші заклади – 5.
Акти готовності підписано по 8 суб’єктам господарювання (споживачам теплової енергії).
На Луганщині представники Управління Держенергонагляду взяли участь у роботі комісій 5 споживачів теплової енергії, за результатами роботи яких було складено та підписано 5 Актів готовності по суб’єктам господарювання та 5 Актів стану готовності по об’єктам теплової інфраструктури.
Тим часом на території Сумської області розпочався опалювальний сезон. Згідно рішень місцевих органів самоврядування свою роботу розпочали 20 зі 160 котелень.
Станом на 16 жовтня теплопостачання увімкнено у 9 районних лікарнях, 8 дошкільних навчальних закладах і 6 закладах середньої освіти.
Як повідомлялося раніше, Держенергонагляд здійснює заходи для забезпечення надійного електропостачання виборчих дільниць.