Для цих цілей політичні технологи, наближені до партії «Батьківщина», створили громадську організацію «Спілка пайовиків».
Першої спроби рейдерства зазнало підприємство в селі Плиски. Втім, завдяки селянам, господарство вдалося відстояти. В оборудках задіяні окремі депутати Чернігівської обласної ради від партії «Батьківщина» та діючий помічник народного депутата Валерія Дубіля Юрій Власенко, який є рідним братом одного з керівників кластеру найбільшого в Україні агрохолдингу «Кернел».
В діях деяких представників партії «Батьківщина» наявні ознаки рейдерства. Після невдалої спроби чернігівських соратників Юлії Тимошенко урвати кількасот гектарів землі на користь агрохолдингу «Кернел», в Чернігівській облдержадміністрації в негайному порядку скликали засідання антирейдерського штабу. Більшість представників штабу, в тому числі і його голова – заступник керівника виконавчої гілки влади в області Сергій Сергієнко визнали: ознаки рейдерства існують, а ситуація потребує врегулювання.
А з цього місця – більш детально!
На Чернігівщині є таке село Плиски. Славиться воно відомою футбольною командою, футболісти якої свого часу з донецьким «Шахтарем» на власному полі м’ячі ганяли. А ще – не менш відомим земляком, колишнім керівником «Київміськбуду» Михайлом Голицею, який, власне, і є власником цієї футбольної команди.
Є в Плисках аграрне підприємство ТОВ «Плиски Агро», співвласником якого до певного часу був згаданий вище Голиця. У 2015 році він зажадав вийти із засновників і забрав свою долю в кількадесят мільйонів гривень готівкою. Всі проекти в Плисках Голиця позакривав, а все, що було з металу – порізав на металобрухт. Втім, через два роки Михайло Миколайович зажадав повернутися в аграрний бізнес. Зрозуміло, що діючі власники господарства, не захотіли більше мати справу з людиною, яка відмовлялася інвестувати кошти у виробництво і яку цікавив виключно заробіток з метою проїдання. Колишній партнер не пробачив відмови і вирішив зайти на підприємство за допомогою політиків. Спробу рейдерського захоплення підприємства здійснили депутати партії «Батьківщина», з якими у Михайла Голиці особливі контакти. Майже 60% депутатського корпусу новоутвореної Плисківської ОТГ, включно з її головою, – це люди Голиці, яких він завів через «Батьківщину».
Зайти на підприємство політики спробували, використовуючи звичний для них спосіб – маніпуляції. Незвичним в цій ситуації є технологія – громадська організація «Спілка пайовичків», активісти якої під гаслами покращення життя для власників земельних паїв, спланували елементарне рейдерство та нагнітання соціальної напруги. Втім, це питання потребує більше детального вивчення і буде висвітлене в окремому матеріалі – з прізвищами і біографіями політичних технологів та політиків.
Після другої спроби штучного нагнітання конфлікту, місцеві селяни та учасники бойових дій, розуміючи до чого можуть призвести подальші дії, в буквальному розумінні викинули з села депутата Чернігівської обласної ради від партії «Батьківщина» Дмитра Іванова, а заразом – усю його веселу команду юристів та політтехнологів. Молодий безробітний політик, позашляховик якого коштує як половина всього села, поскаржився на численні забої, а також виправдався, що викидали його не місцеві учасники бойових дій, а заїжджі «тітушки».
33-річний політик взагалі демонструє небачені вершини кар’єрного злету – від звичайного вчителя до голови постійної комісія обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики.
Іванов працював учителем у Чернігові, потім керівником департаменту «ПриватБанку», потім впливові друзі Іванова влаштували його на роботу у Міністерство закордонних справ. Зв’язки в «Партії Регіонів» (Дмитро Іванов був особистим радником голови Чернігівської обласної ради екс-регіонала Анатолія Мельника), забезпечили йому стрімкий кар’єрний зріст. Буремні майданівські часи додали барвів у життя політика – він переходить з регіоналів у революціонери, заручившись підтримкою партії «Батьківщина». У 2015 році його, молодого і перспективного, особисто запрошує на роботу міський голова Прилук своїм заступником з питань ЖКГ. Через трохи Дмитро Іванов стає депутатом Чернігівської обласної ради від «Батьківщина», проходить по рідному округу, Прилуках, одного з керівників організованого злочинного угрупування «Європа», а нині нардепа і багаторічного соратника Юлії Тимошенко Валерія Дубіля.
Утім, у цій грі Іванов – всього лиш одноразовий інструмент. Справжні інтереси не в нього, а в його партійного соратника, помічника вище згаданого нардепа Валерія Дубіля Юрія Власенка. Юрія Дмитровича, звісно, ж не цікавлять відкупні, які його однопартійці намагалися вициганити у власників ТОВ «Плиски Агро», його мета є значно глобальнішою – поставити підприємство на коліна і забрати майже 6 тисяч гектарів родючих чорноземів. Не собі – брату! Рідний брат Юрія Власенка, Олег Власенко, є багаторічним заступником директора СТОВ «Дружба Нова» – підприємства-кластера найбільшого в Україні агрохолдингу «Кернел», який веде агресивну політику нарощування земельного банку. Брату відомого «батьківщинівця» Олегу Власенку місцеві активісти закидають членство в «Партії Регіонів» та відправці прилуцьких «тітушок» на Антимайдан. Олег Дмитрович і дійсно був депутатом від ПР у Прилуцькій міськраді, бо навіть призначався на посаду голови Прилуцької райдержадміністрації у розквіт влади регіоналів. Після Майдану він тимчасово зав’язав із політикою, зосередившись на землі. Тим паче, що для цього є рідний брат – Юрій, який прикриваючись партійним мандатом та посвідченням помічника нардепа, вчиняє спроби перекроїти земельну карту Чернігівщини в інтересах латифундистів. Тим паче, що власник «Кернелу» Андрій Веревський небайдужий до Юлії Тимошенко. У 2008 році він був радником Тимошенко, коли та обіймала посаду прем’єр-міністра. Подальші політичні обставини змусили Веревського покинути лави «Батьківщини» і перефарбуватися в регіонали.
У 2010 році Веревський – в коаліції «Стабільність і реформи», яка сформована фракціями «Партії регіонів», «Блоку Литвина» та «Компартії» після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.
2010 року – член фракції Партії регіонів.
2012—2013 рр. – народний депутат 7 скликання від «Партії регіонів».
2013 рік – з подачі комітету Верховної Ради з питань регламенту позбавлений мандата у зв’язку несумісністю депутатських повноважень з іншими видами діяльності (зокрема, з бізнесом).
Завершальним штрихом до портеру Андрія Веревського є те, що він входить в десятку найбагатших людей України за версією журналу Forbes.
Агрохолдинг «Кернел», згідно з даними «Економічної правди», із земельним банком 604,5 тисячі гектар є найбільшим латифундистом України. Крім того «Кернел» є найбільшим у світі виробником і експортером соняшникової олії.
Андрій Веревський через Namsen LTD володіє 39,47% акцій «Кернела», інша частина перебуває у вільному обігу.
Частина акцій «Кернел» перебуває у власності ще однієї одіозної особи – одного з найбагатших людей в українському парламенті, поплічника втікача Віктора Януковича Віталія Хомутинника. Компанія Cascade Investment Fund, що належить співголові депутатської групи «Відродження» у цьому році збільшила пакет акцій в «Kernel Holding S.A.» з 5% до 6,59%.
Враховуючи жорстку партійну вертикаль, яка існує в лавах «Батьківщини», є всі підстави вважати, що люди Юлії Тимошенко відпрацьовують на Чернігівщині схему «віджиму» земель в інтересах компанії «Кернел». У разі її успішного втілення досвід перенесуть на всю територію України. Звісно, першими постраждають дрібні та середні господарства, які жінка з косою захищає виключно на словах.
Нагадаємо, представник ВО “Батькввщина” Вадим Івченко заступився за народного депутата від “Опозиційного блоку” Юрія Бойка під час засідання Погоджувальної ради парламенту.
Андрій Деркач