Вторник, 3 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як редактор чернігівської газети власноруч розповсюджував свою газету


01Редакції «Білої хати» стало відомо, що у свій час ініціатор виходу у світ та перший головний редактор чернігівської газети «Сіверщина» Петро Антоненко носив на своїх плечах перші друковані примірники сіверянського часопису.

А поки Петро Якович Антоненко пригадує свої молодечі роки, про це і не тільки про це, розповідає Володимир СТУПАК, голова Чернігівської обласної організації Української народної партії. 

Перший номер газети «Сіверщина» вийшов 23 роки тому — в кінці грудня 1992 року. Тоді газета мала назву «За Україну». Заснували газету Чернігівські обласні організації товариства «Просвіта» та Народного Руху України.

Володимир СТУПАК

Володимир СТУПАК

Перший номер вийшов тиражем 2000 примірників і був надрукований у Куликівський районній друкарні. Його підготували журналісти Василь Чепурний і Петро Антоненко.

Петро Антоненко

Петро Антоненко

До речі, найбільше докладав зусиль для виходу газети у 1992 – 1994 роках Петро Якович Антоненко, котрий не тільки готував матеріали, а й верстав та друкував газету в Куликівці. Перші 35 номерів газети Антоненко на своїх плечах привозив до Чернігова.

02

Під назвою «Сіверщина» газета виходить з лютого 1994 року. Серед усіх чернігівських газет це найкраща назва, адже так називають наш древній Сіверський край.

Від січня 1995 року «Сіверщина» стала однією з найбільш тиражних і впливових газет області. Тоді газета виходила накладом 30 000 примірників, з них 28 343 — передплатники.

Від 1995-го по 2004 роки — це було золоте десятиліття «Сіверщини» як однієї з найбільш масових і впливових газет Чернігівщини. Можна говорити навіть про своєрідний «феномен «Сіверщини». Адже газета не мала ніякої державної підтримки (для влади вона була як кістка в горлі), за нею не стояли бізнесові структури чи олігархи. У ті роки газеті допомагали передплатники, а відстоювали і захищали газету її засновники та видавці — «Просвіта», Народний рух, потім — Українська народна партія.

Секрет успіху «Сіверщини» в ті роки дуже простий: вона писала правду, порушувала теми, які цікавлять людей, численні листи читачів. І ще важливо: «Сіверщина» завжди була народною, патріотичною українською газетою, під впливом якої на Чернігівщині сформувалися тисячі українських патріотів. І в цьому було головне завдання газети.

Зараз вплив друкованого слова зменшується, Інтернет замінив для багатьох і газету, і журнал, і книгу. І для «Сіверщини» настав інший етап її життя…

Від редакції

Шкода, але Всеукраїнська газета «Сіверщина» з минулого року припинила свою діяльність. Причин цьому ─ кілька. Основна з них ─ бізнесові інтереси деяких осіб, а, може, й не тільки бізнесові...

Хочеться вірити, що настане час, і улюблений багатьма прихильниками тижневик відновить свою діяльність... на протидію чорним замислам ворогів України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/