Адресна правова допомога є одним з інструментів розширення доступу до правової допомоги. Надання адресної безоплатної правової допомоги значно полегшує доступ незахищеним верствам населення до правової допомоги.
Громадяни України мають право на фахову, безкоштовну правову допомогу. Забезпечення рівності доступу до неї є одним із основних напрямів роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чернігівщини. Зокрема, особам, які перебувають в складних соціальних умовах: знаходяться в соціальних, соціально-медичних установах, чи проходять тривале лікування без можливості покидати лікувальний заклад, які стикаються з порушенням їх прав, губляться в даній ситуації не знаючи до кого звернутись за допомогою, адже розраховувати на те, що до вас безкоштовно навідається юрист з інших установ – не доводиться. Окрему категорію громадян складають особи з обмеженими фізичними можливостями чи особи з особливими потребами, що проживають без сторонньої допомоги.
В чому полягає особливість адресної правової допомоги, надання якої забезпечують центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги?
Особа, яка не має змоги самостійно звернутись за правовою допомогою до центру чи бюро правової допомоги, зателефонувавши, або передавши прохання про надання адресної правової допомоги через знайомого, інформує працівників центру про те, що вона перебуває в складній життєвій ситуації та потребує консультації юриста чи іншу правову допомогу, вказавши адресу та засоби зв’язку. Після чого працівник навідується додому до особи та надає необхідну правову допомогу.
Так, в ІІІ кварталі 2019 року адресну правову допомогу отримали четверо осіб. Начальник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Мотора, з метою полегшення доступу до правової допомоги людей з особливими потребами, похилого віку, або інших категорій соціально незахищених осіб, які з об’єктивних причин не в змозі відвідати місцевий центр, надала адресну безоплатну правову допомогу жительці села Карповичі, яка є особою з особливими потребами. Під час надання правової допомоги за місцем проживання громадянки, працівник бюро з’ясувала, що у даної особи після смерті чоловіка залишилась неоформлена спадщина, яку громадянка планує оформити. Тетяна Мотора, переглянувши документи, розповіла особі хто ще з родичів має право претендувати на майно та надала консультацію щодо подальшого вирішення даного питання.
Заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Федорченко здійснила виїзд в с. Феськівка, що на Менщині, до громадянки з обмеженими можливостями. Працівниця Менського МЦ прийняла звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та пакет документів, що підтверджують право суб’єкта на БВПД .
Фахівчиня Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Воронецька з метою забезпечення рівного доступу та реалізації права осіб на безоплатну правову допомогу, провела виїзний прийом громадянина з особливими потребами за місцем його проживання. Чоловік є ветераном війни, учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на даний час за станом здоров'я не має можливості особисто звернутися до місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги та потребує юридичної консультації з питання оскарження дій державного органу. Під час виїзного прийому працівниця Центру окреслила подальші перспективи вирішення цього питання та порядок визнання протиправними дій суб’єкта владних повноважень шляхом подання позову до суду.
Дізнатись адресу найближчої точки доступу до безоплатної вторинної правової допомоги можна за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.
Дмитро Савуляк
Комментирование закрыто