Останнім часом пенсіонери все частіше стають здобиччю для шахраїв, які під різними приводами входять у їхню довіру та намагаються затуманити розум, щоб у подальшому заволодіти їх коштами, дорогоцінними речами, а не рідко — і майном.
Як відомо, людям похилого віку притаманна довірливість, а переважній більшості — нестача спілкування, а це лише на руку аферистам. Із метою запобігання протиправним діянням щодо людей похилого віку працівники Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області провели ряд зустрічей у колективах, де розповіли про найбільш поширені способи, коли пенсіонери потрапляють на гачок до аферистів.
Серед них найпоширенішими є такі:
Продаж металопластикових вікон та «броньованих» дверей. При такому способі аферисти пропонують товар за «великими знижками»… Та необхідною умовою є внесення попередньої оплати. Час спливає, а обіцяних вікон та дверей немає. Правоохоронці наголосили, що не варто купувати подібні речі в невідомих, які просто подзвонили вам у двері. Краще застережіть себе від подібних покупок, довіртеся спеціалізованим магазинам.
Зняття порчі під приводом «цілительок». Схема дуже проста. Вам у двері дзвонить жінка, яка своєю зовнішністю та манерами викликає довіру, та каже вам про те, що на вас або ваших рідних наклали порчу, але вона з радістю допоможе її зняти… за символічну плату. Нерідко в таких випадках пенсіонери оговтуються лише через деякий час, залишившись у квартирі без цінних речей. Правоохоронці закликають: не відчиняйте двері незнайомим людям!
Терміново потрібна ваша допомога. У такий спосіб вас намагаються ошукати, мовляв, хтось із ваших рідних потрапив у халепу, і в короткі терміни необхідно надати певну суму коштів. Під впливом паніки люди починають збирати по рідних та близьких останні копійки. Держохоронці наголосили: не треба бити тривогу, краще зателефонуйте рідним та переконайтеся в тому, що все гаразд. Не будьте байдужими, повідомте про таку подію до правоохоронних органів, адже ваше повідомлення може вберегти десятки людей.
Міліціонери охорони розповіли й про те, як можна захистити житло за допомогою засобів охоронної сигналізації та тривожної кнопки. Такі можливості захисту зацікавили більшість аудиторії. Усім, хто зацікавився, були роздані листівки з контактними номерами та можливими послугами.
Ірина БОНДАРЧУК, Державна служба охорони УМВС України в Чернігівської області